Іронія долі... Полтавські чиновники пропіарилися на вкраденому у держави нафтогазовому родовищі
Валерій Головко, голова Полтавської ОДА разом зі Олександром Біленьким, головою обласної ради, Олегом Діденком, депутатом Полтавської облради від партії «Відродження» пропіарилися на вкраденому Семиренківському газовому родовищі.
Зараз воно належить компанії ПрАТ «Нафтогазвидобування». Основний акціонер — енергетичний холдинг ДТЕК, що належить Рінату Ахметову.
Зазначимо, в 1997 році Семиренківське родовище з майновим комплексом було вкрадено в ДП НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія». Через це була порушена кримінальна справа, що налічувала 242 томи.
Вартість родовища у 2012 році становила більше 300 млн. доларів.
Статутний капітал ПрАТ «Нафтогазвидобування» сформований за рахунок украденого майна «Полтаванафтогазгеології».
Полтавські чиновники відвідали свердловину № 17 Семиренківсього газового родовища 21 квітня. Із собою взяли представників ЗМІ та кілька телекамер.
«Як впроваджуються сучасні технології і водночас вкладаються кошти в соціальні проекти сьогодні разом з головою облради Олександром Біленьким бачили на прикладі підприємства «Нафтогазвидобування». Зокрема, побували на свердловині № 17 Семиренківського родовища поблизу села Ковалівка Шишацького району, чи не найглибшу в Україні. Тут газ видобувається з глибини 6 750 метрів. Мали екскурсію на установку попередньої підготовки газу у селі Семиренки, Миргородського району», — Валерій Головко.
Нагадаємо, на шостій позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати Полтавської облради під керівництвом Біленького вчергове відмовили надати ПАТ «Укргазвидобування» спеціальні дозволи на видобування природного газу, конденсату та супутніх компонентів на території Полтавської області.
За два дні потому керівництво Полтавської обласної ради й ОДА оголошує про готовність співпрацювати з компанією Ріната Ахметова.
Більше читайте: Депутати Полтавської облради знову спрацювали на Росію
«Це високотехнологічне підприємство, яке працює за всіма екологічними стандартами. І сьогодні ми налагоджуємо новий формат співпраці між полтавською громадою і галузевими підприємствами. У ситуації, коли депутати облради на позачерговій сесії відмовили деяким компаніям в отриманні спецдозволів на користування надрами, компанія ДТЕК запропонувала співробітництво, – Біленький.
У розмові голова Полтавської облради вдався до чергової порції сільсько-тракторного популізму:
«Ми розуміємо, що активізація галузі, освоєння нових технологій буріння, які продемонстрували нам сьогодні, відкривають нові можливості – додаткові надходження до бюджету та нові робочі місця», – розповів Олександр Біленький.
Зазначимо, Олександр Романюк, заступник голови правління ПАТ «Укргазвидобування» говорив на шостій позачерговій сесії Полтавської обласної ради:
«Укргазвидобування» на території Полтавської області зараз видобуває 75% українського газу. Підприємство надає робочі місця 6 тисячам полтавців. У 2015 році «Укргазвидобування» заплатило 121 млн. грн. податків до місцевих бюджетів районів, де відбувалося видобування.
Поряд із цим компанія на 2016 рік планувала надати фінансову допомогу на розвиток Полтавщини у розмірі 19 млн. грн. Депутати Полтавської обласної ради відмовилися від інвестицій у регіон.
Проект Закону № 4297 «Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей», що передбачає вибори на Донбасі, було зареєстровано у парламенті 24 березня.
Президент України Петро Порошенко заявив журналістам у рамках робочого візиту до Краматорська:
«Мінські домовленості передбачають абсолютно чітко: відновлення українського суверенітету на окупованій частині Донбасу має відбутися через процедуру виборів. Якщо пан Ахметов чи пан Бойко приймуть рішення балотуватися і виграють вибори, отримають підтримку Донбасу, то це - вибір людей Донбасу. І не треба ні журналістам, ні політичним діячам, нікому іншому вказувати, що ви цього будете обирати чи іншого», – заявив Президент.
Керівництво Полтавської ОДА й обласної ради відмовило в наданні дозволів на видобуток нафти й газу ПАТ «Укргазвидобування» на користь компанії Ахметова. За словами Сергія Рахманіна, журналіста «Дзеркала тижня», Рінат Ахметов – вірогідний очільник непідконтрольної частини Донбасу.