Порожні офіси та мільйонні витрати державних коштів – що задекларували українські партії

ПОЛТАВА
28.05.2018, 06:24

Українські партії задекларували порожні офіси з мінімальною кількістю співробітників, повідомили в Комітеті виборців України.

Згідно з інформацією в звітах політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за I квартал 2018 року, серед партій з порожніми центральними офісами фігурують «За життя» Вадима Рабиновича, «Наш Край», «ДемАльянс», ВО «Свобода», «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка.

Порожні офіси та  мільйонні витрати державних коштів – що задекларували українські партії _1

Станом на березень 2018 року в центральному апараті партії «За життя» Вадима Рабиновича не працює жодної людини, в ВО «Свобода» в центральному апараті працює п’ять осіб, «ДемАльянсу» – одна людина, «Громадянської позиції» – три людини, «Наш Край» – двоє людей. У КВУ уточнили, що інформація по партіях «Громадянська позиція» і «Наш Край» взята в звітах за 2017 рік, оскільки інші поки відсутні на сайтах партії і НАЗК.

При цьому деякі партії показали значну кількість працівників в регіональних офісах. Так, в «ДемАльянсі» вказано 46 працівників в обласних, міських і районних структурах.

Кількість офіційних працівників у парламентських партіях значно вище. Найбільше людей в центральному апараті «Самопомочі» – 217 працівників. У «Радикальній партії» Олега Ляшка працюють 132 людини, в «Батьківщині» – 71, в БПП – 47, в «Опозиційному блоці» – 42, в «Народному фронті» – 31.

В організації наголосили, що державне фінансування партій сприяє детінізації партійного життя. Після отримання коштів з держбюджету, партії офіційно працевлаштували частину осіб. Якщо порівняти кількість працівників до і після початку держфінансування, то різниця значна. За даними звіту за 2016 рік в центральному апараті «Опозиційного блоку» і РПЛ не працювало жодної людини.

У КВУ додали, що для аналізу були відібрані ті політичні партії, які за даними соціологічних досліджень мають шанси набрати більш ніж 2% голосів виборців на наступних виборах до ВР, а отже отримати право на державне фінансування.

У І кварталі 2018-го ж найбільше грошей використали БПП, «Народний Фронт» і «Самопоміч».Парламентські політичні партії за січень-березень цього року сукупно витратили 85,2 млн грн, із яких 84,4 млн грн, або майже 99%, були грошима державного бюджету.

«Блок Петра Порошенка» витратив за три місяці цього року 28,7 млн грн (із них 99% - гроші бюджету), «Народний Фронт» - 20,2 млн грн (99% ), «Самопоміч» – 20 млн грн (99%), «Опозиційний блок» – 6,3 млн грн (99%), Радикальна партія – 5,5 млн грн (95%), ВО «Батьківщина» – 4,2 млн млн грн (92%). Упродовж першого кварталу партії купували за державні кошти навіть такі товари першої необхідності як миючі засоби, пакети для сміття, серветки, рушники, офісний папір і картриджі. Зокрема, це відображено в звіті РПЛ», - йдеться в повідомленні КВУ. Загалом НФ і «Батьківщина» найбільше державних коштів витратили на оренду приміщень (7,5 млн грн та 2,1 млн грн відповідно, БПП та «Опозиційний блок» – на місцеві осередки (17,3 млн грн та 3,5 млн грн), РПЛ – на зарплати (2,2 млн грн), "Самопоміч" - на матеріальні витрати і оплату послуг (7,5 млн грн). Традиційно частину коштів (6,3 млн грн) партії спрямували на оплату реклами в ЗМІ. Найбільше коштів на пропаганду витратила «Самопоміч» – 2,9 млн грн на видавничу діяльність.

«Залежність партій від держкоштів є небезпечною тенденцією. Якщо завтра партії перестануть отримувати ці гроші, то їм фактично доведеться закрити офіси і припинити існування. Це стане можливим, якщо партії не наберуть на наступних виборах до Верховної Ради 2% голосів. Тоді вони автоматично втратять право на держфінансування. Також важливо, щоб партії адекватно витрачали державні кошти. Спрямування грошей на роботу осередків та офісів є необхідними витратами, що сприяє детінізації та розбудові партій. Натомість, витрачання коштів на рекламу – це політичний піар, що суперечить ідеї держфінансування», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель. У комітеті зазначають, що для зменшення залежності від держфінансування партії мали б залучати кошти від членських внесків та гроші від фізичних і юридичних осіб, однак наразі цих коштів недостатньо для того, щоби покрити партійні витрати.

Читайте також:
Полтава
Сучасний квадрокоптер опинився у руках фронтовиків, які каратимуть ворога. Земляки пообіцяли ефективно виконувати бойові завдання.
вчора, 19:23
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
вчора, 13:45
Полтава
Воїн поліг смертю хоробрих 1 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Богданівка на Донеччині. Тиждень не дожив до свого 51-річчя.
вчора, 06:10
Полтава
На природній водоймі неподалік села Піски викрито чергового браконьєра. Неназваний в інтересах слідства чоловік нарибалив 10 кг біоресурсів.
30 квітня, 14:45
Полтава
Лише на безпосередні ремонтні роботи депутати вирішили витратити не менш як 1,5 мільйона гривень. Здати в експлуатацію планують уже влітку.
30 квітня, 08:18
Полтава
Жителі Великого Байраку Миргородського району віднині мають доступ до води. Днями там завершили роботи на артезіанській свердловині.
29 квітня, 21:49