Послом США в Україні стане американський генерал Дейтон, який відзначився антиросійськими заявами
Кіт Дейтон отримав освіту в Інституті з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США в Гарміш-Партенкірхені.
Наразі триває процес призначення Кіта Дейтона на посаду Посла США в Україні. Його кандидатуру 5 травня висунув президент США Дональд Трамп. Призначення Дейтона може розтягнутися ще на один-два місяці. Однак тягнути із цим призначенням Сполучені Штати не будуть, передає «Главком».
Зазначається, що після розгляду кандидатури Дейтона на засіданні профільного комітету Сенату має відбутися голосування у Сенаті. Ймовірно, воно відбудеться у вересні.
Як відомо, пару днів тому Дейтон прогримів в українських ЗМІ своєю заявою про те, що на сході України зараз перебувають близько 2300 громадян Росії – про це він заявив Комітету з міжнародних відносин Сенату США. Також Дейтон наголосив, що Російська Федерація передала бойовикам «понад 400 танків, 700 одиниць колісної артилерії, гаубиці, безпілотники, артилерію ППО, стрілецьку зброю тощо».
За словами претендента на посаду посла США, українським військовослужбовцям на Донбасі протистоїть «досить потужна сила».
«Їх насправді очолюють та супроводжують російські військові», – наголосив Дейтон.
Цікаво, що Трамп висунув кандидатуру Дейтона, попри те, що він був призначенцем Джеймса Меттіса на чолі Європейського центру досліджень безпеки в Німеччині у статусі старшого радника США з питань оборони щодо України. Як відомо, Меттіс свого часу пішов з посади очільника Пентагону із гучним скандалом через незгоду із поглядами Трампа.
Як відомо, посольство США в Україні працює без посла з того часу, як з цієї посади було відкликано Марі Йованович в травні 2019 року. Функції посла відтоді виконують тимчасово повірені.
Кіт Дейтон народився 7 березня 1949. Він – дуже високоосвічена людина. Він здобув ступінь бакалавра гуманітарних наук у Коледжі Вільяма і Мері, ступінь магістра історії – у Кембриджському університеті, ступінь магістра міжнародних відносин – в Університеті Південної Каліфорнії, він також отримав освіту в Інституті з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США в Гарміш-Партенкірхені. Знає російську та німецьку мови.
З грудня 2005 року по жовтень 2010 року Дейтон служив на посаді координатора з питань безпеки в палестино-ізраїльському конфлікті, також був директором з питань стратегії, планування та політики штабу армії США, директором операцій розвідувального агентства Пентагону, аташе з питань оборони посольства США в РФ.
Кіт Дейтон тризірковий генерал, і його дуже поважають у США. Дейтон є військовим професіоналом, який не належить до жодної партії.
Він має глибокі зв'язки з Пентагоном та давніми контактами із Державним департаментом США.
Вкрай важливо, що під час виступу в Конгресі Дейтон сказав, що підтримує зусилля щодо збільшення допомоги США Україні. Він також сказав, що згоден з оцінками того, що президент Росії Володимир Путін намагається дестабілізувати Україну.
За словами колишнього американського посла в Україні Джона Гербста, «це все надсилає чіткий сигнал: США залишаються зацікавленими в підтримці України та протидії агресії Кремля.
Відомими також є його наступні цитати про Україну:
«Україна вже сорок років є частиною мого життя. У 1970-х я вивчив російську мову і закінчив Інститут з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США. Я ніколи не забуду свою першу зустріч з українцями та їхньої глибокої гордості за свою історію та культуру, усвідомлення неймовірних страждань, яких завдавали українському народу іноземні держави протягом усієї історії».
«Невдовзі після того, як я приєднався до Центру Маршалла, Революція Гідності повернула Україну на перший план моїх дипломатичних обов'язків. Натхненний прагненням до демократії та свободи протестувальників на Майдані, Центр Маршалла розпочав комплексну програму допомоги Україні, зосередивши увагу на цивільно-військових відносинах, цивільному нагляді за збройними силами та реформуванням сектора безпеки, який допоможе новому керівництву України прийняти євроатлантичні принципи управління та піти на кроки, необхідні для вступу в НАТО».