Created with Sketch.

Прапор із доброї тканини не дорожчий за життя солдата

17.11.2023, 11:37
Фото: Twitter

Як же треба не поважати українських захисників, щоби на домовини класти прапори з дуже дешевого матеріалу? Берімо приклад з американців!

Сучасна традиція покладання прапора на домовину запозичена з США і там це частина церемоніалу й поваги до американського солдата. Прапор складають у форму трикутника, вручають дружині/матері/дитині полеглого.

На цьому знамені вишиті зірки й воно якісне, — це про ставлення. Прапор із поховання вкладають у спеціальні трикутники й зберігають вдома в почесному місці.

Оскільки військо турбується за свою репутацію, то це і якісний прапор і ринок пропонує відповідну продукцію. Бо це про ставлення до пам'яті...

В Україні традиції поховань із прапором на труні почалися з часів АТО, проте не існувало єдиного стандарту військових поховань. Лише у 2021 році було врегульовано військовий поховальний ритуал в Статуті вартової служби.

Власне у Статуті зазначено, що «прапор має бути з атласної тканини», але цього пункту переважно не дотримуються. Наголосимо, що ставлення і до таких здавалося б дрібних речей дуже важливе, адже це демонструє ставлення і держави, і народу до ціни життя наших захисників.

І коли хтось скаже, що це дорого й у масштабах України реалізувати складно — не вірте їм. Оскільки прапор із доброї тканини не дорожчий за життя жодного нашого солдата.

Професія військовика — найважливіша й остання шана має бути віддана з честю, гідна українського воїна. Адже він поклав своє життя на вівтар свободи нашої нації.

Читайте також
Голодомор 1932-1933. Учительські фонди
Історія
Червона «декомунізація»: повчальні уроки кривавої осені 1917-го
Історія
Бойовий чин лохвиччанина Олександра Гетманова закарбували у граніті
Полтава
Роковини загарбання царською Московією вільного Казанського ханства
Політика
Старовинні цвинтарі України потребують нашої підтримки
Опінії
Швейцарія визнала Голодомор геноцидом українців
Політика