Александр де Кроо переконаний, що «атомна голка» Кремля висмоктує всі соки з європейської енергетики. Цьому слід нарешті покласти край.
В інтерв'ю британському виданню Financial Times голова бельґійського уряду наголосив на бажанні «якнайшвидше відчути себе вільним» від російського ядерного палива. Прем'єр-міністр стверджує, що це один з елементів наповнення «воєнного гаманця» РФ.
Александр де Кроо зазначив, як його країна здійснила поворот на 180 градусів у ставленні до атомної енергетики, що частково було викликано законами Європейської спілки. Нові норми спрямовані на обмеження викидів вуглекислого газу по всій Європі.
«Зміна ланцюжків постачання, особливо для ядерної енергетики, — складне завдання. Але нам потрібно зробити це якнайшвидше... Ми повинні залишити нашу залежність від російського ядерного палива у минулому, однак при цьому переконатися, що як і раніше можемо виробляти електроенергію із нульовим рівнем викидів», — зауважив прем'єр.
У грудні Бельґія ухвалила рішення продовжити термін служби двох ядерних реакторів, які мали бути закриті у 2025 році. Тепер вони працюватимуть до 2035 року, хоча де Кроо сказав, що особисто він вважає, що «термін їхньої служби має бути продовжений на наступні 20 років».
Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», експорт стратегічної атомної промисловості РФ зріс на понад 20%. Довгострокові проєкти у галузі ядерної енергетики посилюють вплив ресурсної федерації московії, якій вдається обходити західні санкції.