Причиною поразки афганського уряду є не Талібан, а корупція

Опінії
06.09.2021, 08:26
Причиною поразки афганського уряду є не Талібан, а корупція

Цікаво, якою абревіатурою американці називають корумповану владу Зеленського?

До вашої уваги, пане Володимир Зеленський: «Причиною поразки афганського уряду є не Талібан, а корупція».

Праворуч полковник Christopher Kolenda - у 2008-2009 роках командував оперативною групою з 800 бійців. Внаслідок новаторського підходу та прямих переговорів з підрозділами Талібану у провінціях Кунар та Нурістан він став єдиним, хто домігся добровільної здачі територій і переходу талібів в урядову армію. Згодом був призначений заступником міністра оборони США. Протягом тривалого часу був старшим радником з питань Афганістану трьох міністрів оборони США та чотирьох командувачів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF).

Задовго до виходу американських військ з Кабулу надав абсолютно точний прогноз розвитку подій:

Якщо до кінця 2016 року не буде досягнуто суттєвого прогресу, то Афганістан ризикує втратити підтримку міжнародних партнерів аж до повного виведення іноземних військ та виходу всіх донорів, що залишить уряд у боротьбі з талібами наодинці та без грошей для оплати рахунків. Поєднана фінансова та політична криза стане для цієї країни катастрофою.

Полковник прекрасно розумів, в чому саме полягає справжня небезпека для афганців - і це не Талібан, а корупція та клептократія, які у повній мірі сформувалися за часи президенства Хаміда Карзая, який керував країною з 2004 по 2014 рік. Мільярди доларів, які надавалися США, розкрадалися афганським урядом внаслідок відсутності дієвої системи контролю як зі сторони самих американців, так і зі сторони місцевих правоохоронних органів та судів, які були безнадійно корумпованими.

Як наслідок, Крістофер Коленда та інші американські фахівці почали іменувати владні стуктури президента Афганістану абревіатурою з чотирьох букв: ВІЗП - вертикально інтегроване злочинне підприємство, бо воно дійсно було таким. І ось як він описував політичний устрій в цій країні:

«У 2006 році афганський уряд остаточно перетворився на саму справжню клептократію. І найкращим прикладом для розуміння того буде порівняння із раком:

  • дрібна корупція на рівні поліцейських або рядових чиновників подібна раку шкіри - це хвороба, але є дієві способи із цим впоратися.
  • корупція на рівні міністерств подібна раку товстої кишки: це вже гірше, але якщо ти почнеш лікуватися вчасно, то існують гарні шанси на одужання.
  • а ось клептократія подібна раку мозку - це смертельно. В 2006 році афганська клептократія була повністю сформована - і це вже був смертельний випадок раку мозку. Тобто коли корупція проникла у найвищі ешелони влади, коли в корупції приймають участь члени Парламенту, а президент країни все це покриває, то із цим нічого не поробиш.

Наслідком цього стала ненавість старійшин племен та звичайних людей до влади у Кабулі, яка будувала собі шикарні маєтки в той час, як у провінціях люди не мали взагалі нічого, а такі речі як водопровід чи газопостачання лишалися недосяжною мрією. Тому люди на противагу корумпованому режиму Карзая дедалі більше підтримують Талібан і рівень цієї підтримки стрімко зростає».

P.S.: цікаво, якою абревіатурою американці називають корумповану владу Зеленського?

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50