Прихована отрута у ваших ліках і добавках

26 травня, 21:49
Прихована отрута у ваших ліках і добавках

Фталатні естери — складні ефіри ангідриду фталевої кислоти. Вони у капсулах непомітно атакують серцево-судинну і гормональну системи.

Відповідні дослідження оприлюднили фахівці у галузі фармакології — доктори медичних наук Джейн Фішер, Хуанґ По-Чін та Еван Левін, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Поки регулювальні державні органи не вживатимуть необхідних заходів, тягар захисту лягає на плечі окремих людей — крок за кроком, без пластику.

Мільйони осіб у світі щодня приймають м'які желатинові капсули — знеболювальні, вітаміни та навіть препарати від кашлю — не підозрюючи, що вони вживають небезпечний пластифікатор. Він пов'язаний із серцевими нападами, безпліддям, проблемами із щитоподібною залозою та раком.

Кардіологи з ендокринологами б'ють на сполох: фталати, промислові хімікати, які роблять пластик гнучким, містяться в оболонках ліків, потрапляють у наш організм і завдають шкоди серцево-судинній системі. У той час як регулювальні органи закривають на це очі, великі фармацевтичні компанії та виробники харчових добавок продовжують накачувати населення цими токсинами, ставлячи в основу прибуток, а не здоров'я.

Доказів стає все більше — фталати викликають запалення в артеріях, підвищують ризик серцевих захворювань і можуть скорочувати тривалість життя, але це лише верхівка айсберга. Фталати, які використовуються для пом'якшення пластику, містяться у медичних капсулах, косметиці, упаковці для харчових продуктів та товарах для дому.

Прихована отрута у ваших ліках і добавках_1

Дослідження, проведене 2016 року, виявило зв'язок між рівнем фталатів та проблемами із щитоподібною залозою, а також ризиками для плоду. Дослідження, проведене 2021 року, виявило зв'язок між високим вмістом фталатів і збільшенням смертності від серцево-судинних захворювань.

М'які желатинові капсули (які використовуються для знеболювальних, вітамінів та ліків проти застуди) є основним джерелом фталатів. Фталати викликають запалення артерій, окиснювальний стрес та порушення балансу холестерину.

Прикметно, що в американців рівень вмісту фталатів значно вищий, ніж у європейців, через низькі нормативні вимоги. Прості альтернативи (скляні місткості, засоби без ароматів) можуть знизити вплив, окремо наведемо основні джерела фталатів:

  1. Лікарські капсули — м'які желатинові капсули з ібупрофеном, риб'ячим жиром та іншими харчовими добавками.
  2. Упаковка харчових продуктів — м'ясо у пластиковій упаковці, страви, придатні для приготування в мікрохвильовій печі.
  3. Косметика — лак для нігтів, лак для волосся, парфумерія (у складі вказані як «Парфумерна композиція»).
  4. Вінілові підлоги — виділяють фталати у побутовий пил.
  5. Дитячі іграшки — попри заборони, деякі з них досі містять фталати, особливо це спостерігається серед китайської та індійської продукції.
  6. Засоби для чищення — ароматизовані спреї, мийні засоби.
  7. Трубки у медичних апаратах — крапельниці для внутрішньовенних вливань та катетери виділяють фталати в організм пацієнтів.
  8. Освіжувачі повітря — ароматизатори, які виділяють у повітря фталати.
  9. Шампуні та лосьйони — особливо з синтетичними ароматами.
  10. Консерви — внутрішнє покриття часто містить смоли на основі фталатів.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, як картель фармвиробників і Міністерство охорони здоров'я змовилися проти українців. Відповідно до наказу урядовців, на період дії воєнного стану відпуск рецептурних лікарських засобів може здійснюватися без рецепта лікаря.

Прихована отрута у ваших ліках і добавках_3
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Такі препарати, як «Ozempic», здійснили революцію у лікуванні ожиріння. Саме тому зараз очолюють рейтинги у галузі охороні здоров'я.
19 травня, 08:25
Життя
Медики давно вважають татуювання одним із можливих чинників онкологічних хвороб. З'явилося нове свідчення, що підтверджує теорію.
06 березня, 06:00
Життя
Люди, чия професійна діяльність вимагає постійної обробки просторово-навігаційних даних, менш схильні до смерті. Медики з'ясували правду.
19.12.2024, 21:48
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11.11.2024, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10.09.2024, 19:22