Created with Sketch.

Про деокупацію нашого Півдня

15.07.2022, 09:27
Фото: Facebook

Кожен український громадянин мріє про звільнення українських територій, і Півдня зокрема. Включно з Херсоном, Маріуполем, Севастополем.

Кожен нормальний українець радіє успіхом українських військ, особливо інформації про звільнення того чи іншого населеного пункту. Тож заяву міністра оборони Олексія Резнікова про доручення деокупації Півдня, отримане від Президента, частина українців сприйняла і прокоментувала з певною ейфорією:

Нарешті, почалося! Нарешті наступ!

Одночасно така заява без реального наступу могла бути спрямована якраз лише на викликання миттєвих позитивних емоцій. Бо якщо сприймати таку заяву через аналіз, а не через емоції, то виникає ряд питань:

Тобто, заява міністра оборони виглядає більше як емоційно-мотивуюча, аніж як реальне поінформування про напрямок майбутнього наступу. Більш виваженою є заява віце-прем'єр-міністра Ірини Верещук, яка наголосила на необхідності евакуації українських громадян із Півдня України через ймовірну загрозу ведення воєнних дій на тій території.

І знову таки, такі заяви повинні лунати не на четвертий місяць (!) російської агресії, а постійно. Україна повинна закликати до евакуації українських громадян з усіх окупованих земель (зі Східним Донбасом і Кримом включно), і налагодити систему переселення громадян з прифронтової смуги.

У цьому плані варто звернути увагу на необґрунтовану критику заяви міського голови Миколаєва, який заявляв про небезпеку перебування громадян у місті й, відповідно, необхідності евакуації. Представники місцевої та вищої (центральної – прим. ред.) влади не повинні бравурними заявами про безпечність перебування на територіях, які піддаються обстрілам росії, ставити життя власних громадян під загрозу.

Тож громадянам із прифронтової смуги влада має забезпечити можливості для переїзду у безпечніші регіони. А про деокупацію Півдня ми всі мріємо, і колись так і буде: Південь і вся Україна будуть звільнені від російських загарбників!

Читайте також
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії
20 років тому, 22 листопада 2004 року розпочалася нова глава історії України
Опінії
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи
Політика
Геноцид сам по собі нічому нікого не вчить, а дарма
Опінії
Справжні друзі виявляються лише в скрутні часи, в часи випробувань
Війна
Як Антанта допомагала Україні під час Перших визвольних змагань
Історія