Про конфлікти та інтереси

Опінії
30.06.2021, 18:10
Про конфлікти та інтереси

«Роснефть» передала постачання дизелю в Україну від Glusco до компанії «Сокар Україна», родини Гюндуза Мамедова.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

На сайті «Главком» з’явилось повідомлення про те, що «злочини Медведчука розслідуватиме прокурор, який співпрацював з Медведчуком». Йдеться про те, що заступник генпрокурора Максим Якубовський з 29 червня 2021 є куратором Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту. Куратором цього Департаменту раніше був заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, саме в цьому Департаменті, начебто, розслідується «справа проти Медведчука» і тепер цю справу, мовляв, розслідуватиме «людина Медведчука» Якубовський.

Хотів би звернути увагу редакції «Главкому» на наступне:
З 20 листопада 2019 року прокуратура повністю втратила повноваження органу досудового розслідування й нічого не розслідує.

Ані Гюндуз Мамедов, ані Департамент нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту, не мали й не могли мати жодного відношення до «справи Медведчука» саме внаслідок конфлікту інтересів: у зв’язку з кримінальним переслідуванням Віктора Медведчука були накладені санкції на мережу заправок Glusco, яку пов’язують з Медведчуком, у зв’язку з чим «Роснефть» передала постачання дизельного палива в Україну від Glusco до компанії «Сокар Україна», яка належить родині Гюндуза Мамедова і яку очолює його старший брат.

Що ж стосується процесуального керівництва в кримінальному провадженні відносно Медведчука, то його здійснює перший заступник генпрокурора Роман Говда. Більш того, люди брешуть, що Роман Михайлович очолив групу прокурорів не просто так, а за красиві очі, які йому регулярно показує Петро Белз, один з власників бренду Glusco, з тим, щоби Говда випадково не встановив зв’язок між Медведчуком і цим Белзом.

Що ж стосується Максима Якубовського, то це – людина не Медведчука, а, скоріше, Геннадія Москаля. Принаймні, Якубовський був помічником-консультантом народного депутата України Москаля і саме Якубовський роздобув і оприлюднив через Москаля плани тодішньої влади по розгону Майдану в січні-лютому 2014 року – плани «Хвиля» та «Бумеранг», плани СБУ влаштувати за допомогою агентури серед учасників акцій протесту вибух на Майдані й т.д. У наступному Якубовський два роки домагався, щоби його допитали як свідка в Управлінні спеціальних розслідувань Генпрокуратури (керівник цього управління Горбатюк відмовлявся це робити, оскільки в такому разі до кримінальної відповідальності довелося б притягувати СБУшних агентів на кшталт Булатова). До речі, зараз «справа Майдану» в тій частині, де Якубовський є свідком, розслідується в ДБР під процесуальним керівництвом Говди – саме для уникнення конфлікту інтересів.

Читайте також:
Повідомляється про кібератаку на форум Prozorro Infobox
17 січня, 19:47
Путін зайде так далеко, наскільки йому дозволять.
14 січня, 20:10
Всі прокремлівські чиновники мають піти з посад, особливо залишити лави силових органів і оборонного відомства Азербайджану.
10 січня, 11:45
Усупереч збільшеним державним видаткам на національну оборону, у 2022 році Збройні Сили України лишатимуться недофінансованими.
10 січня, 08:48
Захищати свій дім та свою країну - це обов’язок кожного.
09 січня, 14:25
Загрози, які продукує Кремль останніми роками, змушують країни Чорноморського регіону гуртуватися й посилювати співпрацю один з одним.
06 січня, 11:04