Про підвищення податків
Якщо ставитись до бізнесу як до дійної корови, то не буде ні молока, ні мʼяса.
Щоб корови менше їли та давали більше молока, їх потрібно менше годувати та більше доїти.
Думаю, ви здогадалися, що в цьому жарті корова, що молоко і хто хоче це зробити.
Понад 5 років займаюсь темою індустріальних парків, щоб залучити іноземних інвесторів в Україну та створити можливості для українських виробників. Кожен інвестор хоче мати кращі умови, ніж йому вже пропонують в сусідніх країнах: Польщі, Румунії, Словаччині.
Всі потужні економіки світу ведуть боротьбу за таланти і інвестиції, пропонують привілеї та переваги бізнесу з усього світу, конкуруючи між собою, що теж нормально.
Якщо ми зараз підвищимо податки, є великий ризик, що не тільки іноземний бізнес не прийде в Україну, а й наш, на жаль, буде активно релокуватися в Європу. Туди, де мінімальні податки і держава повертає ПДВ, дає дотації на розвиток бізнесу. Особливо в умовах повномасштабної війни.
Особисто я готовий заплатити податки, бо можу собі це дозволити. Але загалом, для країни підвищення податків буде катастрофою, все більше людей буде виїжджати. І це, як правило, талановиті і відповідальні люди.
Це вплине не тільки на бізнес, а й на кожного споживача, бо, зрештою, всі податки впливають на зменшення зарплати і підвищення цін на послуги і товари.
Висновок простий. Якщо ставитись до бізнесу як до дійної корови, то не буде ні молока, ні мʼяса.