Незвичні знахідки в центрі Полтави

ІСТОРІЯ
15 листопада, 09:10
Незвичні знахідки в центрі Полтави

В історичному центрі Полтави почалися археологічні розкопки з метою збереження та вивчення культурної спадщини.

Розкопки проводяться на місці майбутнього будівництва.

Дослідження проводить Полтавська археологічна експедиція ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України».

Не зважаючи на невелику площу досліджень, археологи вже виявили виразну колекцію знахідок різних епох, що доповнюють історію міста.

Найбільшу кількість складають матеріали ранньомодерної доби.

Особливий інтерес становлять індивідуальні знахідки, а саме люльки для паління тютюну, керамічні іграшки, кахлі, монети, кістяні ґудзики та гребінці.

Всі вони розкривають життя українського міста XVII – XIX ст., археологія та історія якого довгий час лишалася поза увагою наукових досліджень.

Незвичні знахідки в центрі Полтави_1Незвичні знахідки в центрі Полтави_2Незвичні знахідки в центрі Полтави_3Незвичні знахідки в центрі Полтави_4Незвичні знахідки в центрі Полтави_5Незвичні знахідки в центрі Полтави_6Незвичні знахідки в центрі Полтави_7Незвичні знахідки в центрі Полтави_8Незвичні знахідки в центрі Полтави_9Незвичні знахідки в центрі Полтави_10

Автор: Юрій Пуголовок — кандидат історичних наук, заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України».

Читайте також:
Політика
Один із найбільших науково-природничих музеїв світу заявив про відсутність фінансування та субсидій на оплату комунальних платежів.
24 листопада, 12:30
Мистецтво
Нова стратегія розвитку кіно в Україні загрожує ліквідацією кіноархіву Довженко-Центру.
02 листопада, 08:35
Історія
Історико-культурна спадщина України занепадає не лише через російську агресію. Вітчизняні чиновники теж доклалися до руйнації.
30 жовтня, 09:01
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14 вересня, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10 серпня, 12:24
Історія
Археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Центру Балтійської та Скандинавської археології продовжує свою роботу.
31 липня, 13:18