Професіоналізм у творчих професіях втрачає актуальність

Опінії
26 лютого, 16:36
Професіоналізм у творчих професіях втрачає актуальність

Лише талант тепер має значення.

Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації "Новомедіа"

На наших очах зникає професія, наприклад, дикторів – тих людей, які мають красивий голос і грамотну вимову, щоб начитувати тексти для аудіо- та відеопродуктів.

Раніше ми в офісі неодноразово зверталися до професійних платформ із базою дикторів, замовляючи потрібні нам начитки. Тепер усе це роблять, і роблять дуже добре, різні ШІ-інструменти. Уже зараз, у 2025 році, практично неможливо відрізнити начитку, зроблену людиною, від тієї, яку виконала машина.

Далі – тексти. Написання якісних текстів, листів, навіть сценаріїв і віршів дуже добре виконує умовний ChatGPT.

Інструментальним музикантам, які працювали у студійних сесіях, теж стає все складніше.

Професіоналам у креативних професіях стає все важче (а іноді вже й неможливо) конкурувати зі здібностями ШІ-інструментів.

Професіоналізм уже не є запорукою успіху та конкурентоспроможності.

Здається, шанс вижити матимуть лише ті, хто є талановитими.

Талант і професіоналізм – це ж різні категорії.

ШІ скасовує потребу в професіоналізмі, проте поки що не здатен узяти гору над талантом.

Ну і, як завжди, нагадую: лише плиточники й сантехніки ніколи не будуть здолані штучним інтелектом. Подумайте над цим.

Читайте також:
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02
Світ
Компанія починає клінічні випробування.
03 червня, 11:46
Опінії
Виборцями в Україні перед наступними виборами будуть маніпулювати не тільки кремлівці, але також Маск та політичні сили, які за ним стоять.
31 травня, 15:42
Війна
Зараз раптом виявилося, що на гаражах далеко не виїдеш і дрони потрібні не лише кустарного виробництва. Ворог це зрозумів раніше за нас.
21 травня, 19:23