Просимо літаки, не розуміємо лише які

Опінії
10.02.2023, 16:07
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Свою раптову подорож Європою Зеленський розпочав у Лондоні, потім вирушив до Парижа.

Дипломатичний кореспондент The New York Times

ВІЙСЬКОВА БАЗА LULWORTH CAMP, Англія — Нова обіцянка Великої Британії навчати українських пілотів на реактивних літаках стандартів НАТО є лише «першим кроком», заявив у середу прем’єр-міністр країни Ріші Сунак, наполегливо припускаючи, що обіцянка підготовки була прелюдією до надання Україні з передових британських винищувачів для допомоги в боротьбі з російськими військами.

Єврофайтер
Єврофайтер "Тайфун"

«Що стосується літаків, ми вже сказали, що нічого не розглядається, і першим кроком до цього має бути наявність людей, які можуть керувати дуже складними елементами комплекту», — сказав пан Сунак на спільній пресконференції з президента України Володимира Зеленського на британській військовій базі на півдні Англії. «Коли справа доходить до бойових винищувачів, вони, звичайно, є частиною розмови», – сказав пан Сунак, додавши, «нам потрібно переконатися, що вони можуть керувати літаками, які вони потенційно можуть використовувати».

На пресконференції лідери двох країн виступили з трибун перед танком Challenger 2 на військовій базі в Дорсеті на півдні Англії, де проходять підготовку військовослужбовці українських Збройних сил. Британія, яка була в авангарді, пропонуючи танки Україні, пообіцяла надіслати 14 своїх машин Challenger 2, і пан Сунак сказав, що вони прибудуть протягом «тижнів».

Одягнувши свій звичний військовий одяг, пан Зеленський подякував Британії за підтримку в конфлікті з росією та сказав, що чув від пана Сунака про його «бажання надати винищувачі». І він попередив, що без додаткової передової зброї із Заходу війна в Україні може зайти в глухий кут із росією (Якщо ви помітили західна преса дуже часто робить акцент на одязі Зеленського, чому ? Існують дипломатичні протоколи, які стверджують про те, що президент країни має вдягатися або у класичний костюм, або враховуючи те, що ми у стані війни з рф, Зеленський, як верховний головнокомандувач має вдягати статутну форму ЗСУ, тобто патерн камуфляжу ММ-14. М-Так який вдягає Зеленський демонструє лише неповагу до найстарішої дипломатії світу - Ред. Останній Бастіон).

Без нової зброї, сказав пан Зеленський, «буде застій, який ні до чого доброго не приведе».

У Вашингтоні державний секретар Ентоні Дж. Блінкен наголосив на нагальності зміцнення військового потенціалу України. На спільній пресконференції з Єнсом Столтенбергом, генеральним секретарем НАТО, пан Блінкен сказав, що останні заяви президента путіна показали, що російський лідер не піддається  дипломатії.

«Очевидно, що президент путін зараз не має справжнього інтересу до дипломатії», – сказав пан Блінкен, додавши, що офіційні особи США вважають, що «найкращий спосіб прискорити перспективи дипломатії – це продовжувати схиляти поле битви на користь України. Це гарантує, що Україна матиме найсильнішу руку, щоб грати за столом переговорів, коли вони з’являться».

Зі свого боку, пан Сунак дав зрозуміти, що Британія відмовилася від свого початкового небажання надавати Україні винищувачі, хоча він не дав офіційних зобов’язань надіслати їх.

На пресконференції з паном Зеленським пан Сунак сказав, що в питанні надсилання літаків «залучені інші союзники». Для цього знадобиться схвалення інших західних країн, з якими, за його словами, Британія веде переговори.

Зліва направо президент України Володимир Зеленський з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем у середу в Єлисейському палаці в Парижі
Зліва направо президент України Володимир Зеленський з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем у середу в Єлисейському палаці в Парижі

Пан Зеленський непомітно продовжував тиснути на пана Сунака, який сказав, що недосвідченим пілотам знадобиться три роки, щоб навчитися керувати такими складними британськими реактивними літаками, як Typhoon.

«Що стосується «Тайфуну», — сказав пан Зеленський, — я не знав, що для такої підготовки пілота потрібно три роки. Давайте, ми пришлемо вам пілотів, які вже пройшли підготовку два з половиною роки» (І знову дипломатичний ляп. Коли ми говоримо про літаки "Єврофайтер" тут жарти недоречні, це політ інженерного генія та в цілому авіоніки, потрапляння таких технологій до рф буде означати провал багаторічної програми розробки літака. Президент має знати про підготовку особистого складу та консультуватися зі своїми генералами, такою інформацією Єрмак не володіє - Ред. Останній Бастіон).

Пресконференція відбулася після звернення пана Зеленського до британського парламенту та його зустрічі з королем Карлом III у Букінгемському палаці, і він вирушив до Парижа в середу ввечері для ще однієї зупинки під час короткого туру Європою. Там він зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом в Єлисейському палаці.

«росія не може і не повинна перемогти», — сказав пан Макрон на спільній пресконференції з двома іншими лідерами. «Поки він атакує, нам потрібно буде продовжувати, адаптувати та модулювати військову підтримку, необхідну для збереження України та її майбутнього».

Пан Шольц зазначив, що союзники України надаватимуть фінансову, гуманітарну та військову підтримку «стільки, скільки буде потрібно».

Автори: Стівен Касл, Едвард Вонг, Орельєн Бріден, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Політика
Режим внутрішньої окупації заганяє Україну в бездонну боргову яму.
19 липня, 11:06
Опінії
Не такий страшний Дональд Трамп, як вітчизняна влада. Вочевидь, прислуга олігархів грабує награбоване передчуваючи свою погибель.
18 липня, 07:10
Опінії
Але якого біса хвалитися там, де розплачуватися доведеться ще й нашим онукам?
06 липня, 17:52
Світ
Довіра до Зеленського з боку населення низки країн Європи і США в порівнянні з минулим роком знизилась.
03 липня, 11:23
Політика
На наступну міждержавну зустріч планують запросити «видатних розвідниць» Ксюшу Манекен, Евеліну Андрієвську та інших ескортниць
02 липня, 16:20