Прострочений диктатор Зеленський продовжує торгувати Україною

Прострочений диктатор Зеленський продовжує торгувати Україною

Зеленський відклав угоду зі США у сфері корисних копалин, щоб її уклав Трамп

Відкладення угоди зі США

За даними The New York Times, українська влада двічі переносила підписання угоди зі США про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин, можливо, щоб новообраний президент Дональд Трамп міг презентувати її як свою дипломатичну перемогу.

Зеленський планував підписати з адміністрацією Байдена угоду про співпрацю у сфері видобутку та переробки корисних копалин.

Але, за словами офіційних осіб з обох сторін, українська влада двічі відкладала підписання угоди, що свідчить про те, що Київ, можливо, чекає вступу на посаду Трампа, щоб представити угоду як ранню перемогу його адміністрації.

Стратегічні ресурси України

Видання наводить дані української приватної інвестиційної компанії Horizon Capital про те, що Україна має родовища 20 найважливіших мінералів, таких як кобальт і графіт, запаси яких оцінюються в 11,5 трильйонів доларів. Зокрема, в Україні розташовано близько третини розвіданих запасів літію в Європі, ключового матеріалу для акумуляторних батарей, який може бути цікавим для електромобільного бізнесу Ілона Маска.

Республіканець і союзник Трампа сенатор Ліндсі Грем минулого місяця в інтерв'ю Fox News заявив, що «ця війна йде за гроші», що «Трамп збирається укласти угоду, щоб повернути наші гроші, збагатити себе рідкоземельними мінералами», називаючи угоду хорошою і для України, і для США.

Видання зазначає, що «від відчайдушних дипломатичних спроб до вигадливих проявів лестощів – українські посадовці роблять усе можливе, щоб привернути новообраного президента Дональда Трампа на свій бік, намагаючись зміцнити свої позиції у війні проти росії».

Як пише видання, «найсміливіші зусилля» з боку України для налагодження контакту з Трампом були зроблені після того, як українські чиновники дізналися, що обраний президент США планує поїхати до Парижа минулої суботи на відкриття Собору Паризької Богоматері.

Дослівно:

«Спочатку вони (українські чиновники – ред.) звернулися по допомогу до офісу президента Франції, щоб організувати зустріч між Зеленським і Трампом, за словами французького чиновника, який побажав залишитися анонімним, щоб обговорити підготовку. Потім, не маючи жодних гарантій зустрічі, команда Зеленського здійснила багатогодинну подорож до Парижа з Києва потягом і літаком.

Зустріч була підтверджена безпосередньо перед тим, як Трамп увійшов до Єлисейського палацу для переговорів з президентом Франції. Менш ніж через годину до них приєднався Зеленський. Дискусія між трьома чоловіками, яка мала тривати 15 хвилин, розтягнулася до 45».

Передісторія:

  •     Обраний президент США Дональд Трамп та Володимир Зеленський зустрічалися з президентом Макроном у Парижі, куди обоє їздили на церемонію відкриття Нотр-Даму. За даними української сторони, зустріч тривала близько 35 хвилин.
  •     Агентство Axios писало, що Макрон переконував Трампа в рамках візиту в Париж провести спільну зустріч із Зеленським.
  •     Зеленський назвав продуктивною зустріч із Макроном і Трампом та заявив, що всі вони хочуть завершити війну в Україні якнайшвидше та справедливо.
  •     Трамп заявив, що говорив із Зеленським про те, як завершити війну, і що той, мовляв, «готовий до перемовин». 47-й президент США додав, що «формулює концепцію того, як закінчити цю безглузду війну».

Останній Бастіон нагадує читачам, що президентські повноваження Володимира Зеленського скінчились 20 травня 2024 року.

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.

15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.

Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі №  1-19/2014 було встановлено, що:

положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Не зрозуміло, на яких підставах (і в якому статусі) Володимир Зеленський торгує надрами, які належать народу України, оскільки на сьогоднішній день він є звичайною фізичною особою, яка підлягає негайній мобілізації. Під час якої він зможе розповісти про торгівлю територіями та надрами.

Автор : Іван Сірко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Проблеми з особовим складом, через відсутність якого ці споруди стоять порожніми й без бою займаються противником.
14:03
Позиція
Вся ця група докерувалася Міністерством до того, що військпреди пропустили на фронт браковані міни 120-мм на мільярди гривень.
11 грудня, 11:21
Політика
Він називав Революцію гідності «державним переворотом» та підтримував «мирний план Медведчука».
07 грудня, 13:34
Політика
900 мільйонів ₴ на захист для ДніпроГЕС отримав бізнесмен, який відмивав гроші для росіян, – FT
06 грудня, 11:47
Опінії
Це найбільша «одноразова» афера цього року.
03 грудня, 15:00
Опінії
Волонтери підмінили державу. Вони харчують та селять військових, надають психологічну допомогу, дістають ліки.
02 грудня, 11:23