Проти киргизького журналіста-розслідувача Болота Темірова порушено кримінальну справу

СВІТ
23.01.2022, 18:30
Затримання Болота Темірова
Затримання Болота Темірова

Прослуховування, стеження, погрози та сфабрикована справа про наркотики

Проти киргизького журналіста-розслідувача Болота Темірова порушено кримінальну справу щодо «виготовлення наркотичних засобів без мети збуту».

Сьогодні, 23 січня, Темірова відпустили під підписку про невиїзд. Про це розповів адвокат Нурбек Токтакунов, додавши, що Темірова до 5-ї ранку тримали в будівлі міліції без складання протоколу затримання.

Вчора, 22 січня, в офісі Темірова протягом кількох годин проводився обшук.

На виході з офісу затриманий журналіст заявив, що йому підкинули наркотики, а також вилучили з офісу всі комп'ютери.

Міліціонери, які представилися співробітниками служби боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС, стверджували, що отримали заяву про те, що Теміров нібито примушував дівчину до вживання наркотиків.

23 січня біля будівлі МВС розпочався мітинг.

Мітингувальники вимагали припинити переслідування журналіста Болота Темірова та відправити у відставку голову Комітету держбезпеки Киргизстану Камчібека Ташієва.

За два дні до цих подій, 20 січня, на YouTube-каналі Temirov LIVE було опубліковано розслідування «Як заробити 37 мільйонів сомів за два дні?» про ймовірну причетність родичів голови Комітету держбезпеки Киргизстану Камчібека Ташієва до діяльності державної нафтової компанії «Киргизнефтегаз».

Колеги розслідувача Болота Темірова розповіли про погрози, шантаж і приховану камеру, яку знайшли в його спальні.

Журналіст Temirov Live Актилек Капаров заявив, що журналістам намагалися "закрити роти", щоб ті перестали розслідувати корупцію. Але вони обіцяють не зупинятися та продовжувати випускати розслідування.

За словами Капарова, у грудні 2021 року в будинку Болота Темірова виявили приховану відеокамеру. Вона була встановлена прямо у спальні журналіста. Після цього співробітникам Temirov Live погрожували. Від журналістів вимагали, щоб попереджали про теми розслідувань.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Суддя Ірина Олексієнко скаржилася на тиск з боку СБУ та НАЗК.
18 вересня, 10:00
Політика
Суддя Ірина Олексієнко заявила про тиск з боку СБУ та НАЗК
17 серпня, 15:05
Політика
Ірина Олексієнко подала скаргу до ВРП у зв'язку із втручанням в її професійну діяльність.
03 серпня, 08:27
Світ
Вороже міністерство юстиції оновило перелік «небезпечних і заборонених організацій». Туди додали всіх тих, хто формує підпілля всередині РФ.
28 липня, 16:31
Політика
Сторона захисту каже, що досі не має доступу до всіх матеріалів справи.
22 червня, 15:35
Позиція
Підтримати Червінського прибули представники «Правого сектору» та небайдужі громадяни. Очікуємо на прибуття потерпілих Зеленського і Єрмака
14 червня, 15:00