Проти киргизького журналіста-розслідувача Болота Темірова порушено кримінальну справу

СВІТ
23 січня, 18:30
Затримання Болота Темірова
Затримання Болота Темірова

Прослуховування, стеження, погрози та сфабрикована справа про наркотики

Проти киргизького журналіста-розслідувача Болота Темірова порушено кримінальну справу щодо «виготовлення наркотичних засобів без мети збуту».

Сьогодні, 23 січня, Темірова відпустили під підписку про невиїзд. Про це розповів адвокат Нурбек Токтакунов, додавши, що Темірова до 5-ї ранку тримали в будівлі міліції без складання протоколу затримання.

Вчора, 22 січня, в офісі Темірова протягом кількох годин проводився обшук.

На виході з офісу затриманий журналіст заявив, що йому підкинули наркотики, а також вилучили з офісу всі комп'ютери.

Міліціонери, які представилися співробітниками служби боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС, стверджували, що отримали заяву про те, що Теміров нібито примушував дівчину до вживання наркотиків.

23 січня біля будівлі МВС розпочався мітинг.

Мітингувальники вимагали припинити переслідування журналіста Болота Темірова та відправити у відставку голову Комітету держбезпеки Киргизстану Камчібека Ташієва.

За два дні до цих подій, 20 січня, на YouTube-каналі Temirov LIVE було опубліковано розслідування «Як заробити 37 мільйонів сомів за два дні?» про ймовірну причетність родичів голови Комітету держбезпеки Киргизстану Камчібека Ташієва до діяльності державної нафтової компанії «Киргизнефтегаз».

Колеги розслідувача Болота Темірова розповіли про погрози, шантаж і приховану камеру, яку знайшли в його спальні.

Журналіст Temirov Live Актилек Капаров заявив, що журналістам намагалися "закрити роти", щоб ті перестали розслідувати корупцію. Але вони обіцяють не зупинятися та продовжувати випускати розслідування.

За словами Капарова, у грудні 2021 року в будинку Болота Темірова виявили приховану відеокамеру. Вона була встановлена прямо у спальні журналіста. Після цього співробітникам Temirov Live погрожували. Від журналістів вимагали, щоб попереджали про теми розслідувань.

Читайте також:
Війна
Від початку повномасштабного вторгнення окупаційні суди в Криму винесли вироки 19 кримським політв’язням – КримSOS
09 червня, 16:45
Кримінал
Уродженець міста Томськ і опозиційний громадський діяч Ігор Кузнєцов, який боровся з Кремлем, не бачитиме волі до початку літа.
14 лютого, 08:37
Політика
Окупанти засудили двох кримських татар до 11 років колонії суворого режиму
11 лютого, 14:35
Світ
Усе для своїх, для чужих нічого – за таким принципом працюють органи виконавчої влади Фінляндії, видаючи ґебістам російських біженців.
31 січня, 08:37
Війна
Окупанти у Криму тримають у неволі щонайменше 116 людей за політичними чи релігійними мотивами
27 січня, 20:35
Світ
Українського режисера Євгена Лавренчука випустили зі слідчого ізолятора під домашній арешт
21 січня, 15:58