Рада прийняла закон про протидію антисемітизму, який забороняє будь-яку критику стосовно євреїв
«Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику».
Верховна Рада на засіданні в середу, 22 вересня, 283 голосами прийняла закон №5109 про запобігання і протидію антисемітизму.
Документ дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію і її прояви і передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм.
Так, відтепер визначення терміну антисемітизм – це певне сприйняття євреїв, що виражається як ненависть до євреїв.
Серед іншого, під забороною і риторичні прояви антисемітизму спрямовані на євреїв їхню власність, установи тощо.
Або негативна експресія стосовно факту володіння окремими євреями великої кількості колись державного майна, землі сільгосппризначення.
Також під визначення антисемітизму підпадає заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни (Голокост), виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.
До проявів антисемітизму належить й умисне пошкодження, руйнування або осквернення будівель, інших споруд, що належать особам єврейського походження, єврейським громадам і громадським єврейським організаціям, а також релігійних чи культових споруд (будинків), місць поховань осіб єврейського походження, пам'ятників, пам'ятних знаків, присвячених євреям, за мотивами антисемітизму.
Що цікаво, до проявів антисемітизму тепер зачислять і висловлення відомостей таких, що можуть “озлоблювати” абстрактну категорію людей та невизначену кількість осіб.
Під це поняття цілком підпадають слова нового закону:нетерпимість до осіб неєврейського походження, які були ідентифіковані як особи єврейського походження.
“Антисемітизм, його прояви в Україні забороняються”, – наголошують так звані законотворці.
За порушення закону передбачена цивільно-правова, адміністративна і кримінальна відповідальність, а також відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих в результаті проявів антисемітизму.
Отже, говорячи простими словами, українців, чеченців, чи шведів критикувати можна і надалі.
Можна також висловлювати щодо них і відверто образливі слова.
А от щодо євреїв негативно висловлюватися – заборонено.