Рада прийняла закон про протидію антисемітизму, який забороняє будь-яку критику стосовно євреїв

ПОЛІТИКА
22 вересня, 16:19
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Зміна

«Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику».

Верховна Рада на засіданні в середу, 22 вересня, 283 голосами прийняла закон №5109 про запобігання і протидію антисемітизму.

Документ дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію і її прояви і передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм.

Так, відтепер визначення терміну антисемітизм – це певне сприйняття євреїв, що виражається як ненависть до євреїв. 

Серед іншого, під забороною і риторичні прояви антисемітизму спрямовані на євреїв  їхню власність, установи тощо.

Тобто, відтепер проявами антисемітизму є, зокрема, висловлювання незгоди, наприклад, з тим, що велика кількість олігархів в Україні – євреї.

Або негативна експресія стосовно факту володіння окремими євреями великої кількості колись державного майна, землі сільгосппризначення.

Також під визначення антисемітизму підпадає заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни (Голокост), виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.

До проявів антисемітизму належить й умисне пошкодження, руйнування або осквернення будівель, інших споруд, що належать особам єврейського походження, єврейським громадам і громадським єврейським організаціям, а також релігійних чи культових споруд (будинків), місць поховань осіб єврейського походження, пам'ятників, пам'ятних знаків, присвячених євреям, за мотивами антисемітизму.

Що цікаво, до проявів антисемітизму тепер зачислять і висловлення відомостей таких, що можуть “озлоблювати” абстрактну категорію людей та невизначену кількість осіб.

Судитимуть відтепер і за так званий побутовий антисемітизм.

Під це поняття цілком підпадають слова нового закону:нетерпимість до осіб неєврейського походження, які були ідентифіковані як особи єврейського походження.

“Антисемітизм, його прояви в Україні забороняються”, – наголошують так звані законотворці.
 
За порушення закону передбачена цивільно-правова, адміністративна і кримінальна відповідальність, а також відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих в результаті проявів антисемітизму.

Отже, говорячи простими словами, українців, чеченців, чи шведів критикувати можна і надалі.

Можна також висловлювати щодо них і відверто образливі слова.

А от щодо євреїв негативно висловлюватися – заборонено.

вибір редакції
Читайте також:
Чиновники, котрі 8-й рік поспіль не помічають російську агресію, взялися вчергове обмежувати конституційні права українців.
18 жовтня, 13:23
Нові деталі про "замах" на Сергія Шефіра
04 жовтня, 10:45
Конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду країни окупанта.
27 вересня, 17:47
Поліція обшукала квартиру начальника штабу добровольчого батальйону імені шейха Мансура Мусліма Ідрісова.
26 вересня, 16:25