Влада Московії дала Raiffeisen Bank зрозуміти, що хоче, аби банк залишився через можливість здійснювати міжнародні платежі
Raiffeisen Bank International (RBI) відклав плани щодо виходу з російського ринку. Раніше банку планував відокремити свій російський підрозділ до вересня 2023 року.
Про це пише агенція Reuters з посилання на свої джерела.
Австрія та RBI, який перебуває в центрі розслідування США щодо його зв’язків з рф, опираються виходу з російського ринку в надії, що війна в Україні скоро закінчиться, передає видання.
Попри те, що Австрія публічно підтримує Україну, кілька офіційних осіб у коментарі Reuters заявили, що не бажають повністю розривати зв’язки з росією, оскільки вважають, що відносини можна відновити.
Банк ще не представив свій план відокремлення російської філії Європейському центральному банку (ЄЦБ), що робить вихід з ринку до вересня малоймовірним, пише видання.
Європейський центральний банк закликав RBI не виплачувати дивіденди у 2023 році, також банк розглядає продаж російського відділення як альтернативу, щоб розблокувати до €4 мільярдів капіталу. Однак спроба заколоту ПВК «Вагнер» ускладнила продаж філії.
Як каже співрозмовник видання, російська влада дала RBI зрозуміти, що вони хочуть, аби банк залишився через можливість здійснювати міжнародні платежі.
Окрім того, Reuters стверджує, що на Raiffeisen Bank International тиснуть США та ЄС. Так, голова центрального банку Австрії Роберт Хольцманн висловив занепокоєння через тиск на Raiffeisen з боку президентки ЄЦБ Крістін Лагард. Також банк передав дані про російські транзакції в Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США. Raiffeisen стверджує, що дотримується санкцій і співпрацює з OFAC.
Raiffeisen є один з найбільших західних банків на росії. Там RBI має близько 2,6 тисячі корпоративних клієнтів, чотири мільйони власників рахунків і 10 тисяч співробітників.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у березні 2023 року внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи в росії та офіційне визнання так званих «Л/ДНР» через своє представництво у рф.
Наразі Raiffeisen є одним із найважливіших фінансових каналів, у якому російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах і євро. Банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет Росії своїми податками.
Агентство розповіло, що російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету РФ €559 мільйонів, це перевищує показники довоєнного року в 4,8 раза. НАЗК наголошує, що ця сума дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр».
В українському Райффайзен Банку заявили, що внесення НАЗК австрійського Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни не вплине на роботу української «дочки» банку.
«Це (рішення НАЗК — ред.) ніяк не стосується українського Райффайзен Банку як окремої юридичної особи та не позначається на його діяльності», — зазначили у банку.
Раніше повідомлялося, що санкційний орган США розпочав розслідування Raiffeisen Bank International та його роботи в Росії та на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
Усі включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази даних World-Check, створеної London Stock Exchange Group, — бази даних осіб та організацій з підвищеним ризиком, що використовується у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.
До списку міжнародних спонсорів війни НАЗК вже включило компанії Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd. Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry, Bonduelle, Auchan Holding та Metro Cash&Carry.
"Останній Бастіон" нагадує читачам, що західні компанії продовжують постачати до росії товари подвійного призначення та передові технології, включаючи обладнання для видобутку нафти, переробки та зрідження газу.
Євросоюз вкладає мільярди євро у будівництво нової інфраструктури для імпорту ЗПГ, щоб позбавитися залежності від російського газу. Але сам просто переходить на ЗПГ із росії, дивувався у коментарі Reuters віце-міністр енергетики Литви Альбінас Зананавічюс.
Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.
"Останній Бастіон" закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.
Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.
Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти чи криваві гроші.