Реалії на зеленому тлі

Опінії
18.08.2020, 13:41
Реалії на зеленому тлі

Зокрема й про таких різних сусідніх соцьких.

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

З якихось пір багацько відсотків українців почали сумніватися, що мають царем Янелоха – на обличчі блазня, посірілому від натуги державотворення і захисту честі і гідності Мендель, все чіткіше проступають риси ментальної протилежності. Лох – лохом. Він сам, як і очолюване ним збіговисько товаришів по двору, дитсадку і КЕІ КНЕУ з піддутим лісоматеріалом, вступили у фазу постурального тремору, зокрема й через наближення місцевих виборів.

Дрижаки тіпають зелену команду, бо пред'являти ошуканому плебсу нічого – то ж і судомні викрутаси з мінімалкою у 5000 грн. напередодні 25 жовтня за крутого піке економіки, яку ось-ось накриє друга хвиля ковіду, нагадують все ті ж маніпуляції з пісюном за роялем. 

Від зеленого тла до навколишніх реалій. Обласні центри і містечка, яким дароване право ще побути райцентрами, зарясніли світлинами вгодованих і не дуже пик майбутніх народних обранців. Штаби вправляються у вигадуванні політтехнологій, які б наповал вбивали зачатки мислення у електоральних мас.

Локшина на вухах приправляється вишуканими демагогічними соусами – піпл якось і нехотя, але вже демонструє готовність схавати все, що цього разу навалять до корита державники регіонального штибу. Буквально під дверима партійних штаб-квартир йде жвава торгівля брендами, власне партіями на живу вагу, місцями в списках і на бюджетних потоках. Приторговують совістю, іміджами, патріотизмом. Темпоральна передсвяткова кон'юнктура диктує особливості – нарозхват іде бла-бла-бла про Прапор і Незалежність.

Доходить до маразму: під кліше «Україна – це ми» на білборді стоїть підпис «ОПЗЖ»!

Поряд хлопак на тлі соняхів несе до посполитих засльозену мудрість головного агронома національного університету культури Михайла Михайловича Поплавського (директора Аграрної партії України): «Друже, пам'ятай: твоя земля – не спадок пращурів, а взята у борг у твоїх дітей». Текст пробирає до генетично землеробських кісток –  хочеться стати механізатором широкого профілю і таки купити у Ляшка корову.

Все на світі пізнається у порівнянні. В переддень виборів випала нагода побачити результати роботи двох міських рад – нашої, полтавської, і сусідньої. До ока впали три ділянки міського побутування – вигляд середмістя, організація міських перевезень і дитячого дозвілля.

Центр. Полтава з її архітектурним руйновищем національного значення безпосередньо під вікнами міськради, багаторічною відсутністю асфальту на тротуарі через дорогу навпроти облдержадміністрації, фонтанами у форматі «акведуків, збудованих рабами Риму», чітко спрямована назад, до витоків. Погодьмось, полтавці, захланна провінційність оформлення нашого середмістя нічим не подивувала би й Івана Петровича, нагодись він глянути на нащадків Наталки з Петром.

Звісно, у сусідів теж є купа претензій до свого мера і його команди. Гостеві те не кинулось у вічі. Побачили середмістя з його фантастично розливним фонтаном, упорядкований сквер з гранітним меценатом і доречними малими скульптурними формами, дві дуже гарні пішохідні «стометрівки». На тисячу років молодший обласний центр легко запихає за пояс «духовну столицю України».

Пасажирські перевезення. Полтавці пам'ятають ігри «простих людей» з маршрутниками. І те, чим вони закінчилися: автобуси і маршрутки – усім «по п'ять», тролейбуси – усім «по три», пенсіонерам – безкоштовно. Влада роками бреше містянам, що у Полтаві найдешевший проїзд у Східній Європі.

У сусідів пенсіонер в будь-якому автобусі чи маршрутці платить три гривні, дитина серед літа – дві. Найвіддаленіші околиці міста зв'язує пільговий маршрут через центр з комфортабельними багатомісними автобусами – усім по чотири, пенсіонерам – безкоштовно. Пане Шамото, а слабо запустити новенький «Вольво» з Вакуленець у Розсошинці через ринок у пільговому режимі – усім по чотири, дітям по дві,  пенсіонерам «на халяву»? Отож.

Дитяче дозвілля. Командам, які претендують на посаду  полтавського соцького («… Зробив би так, щоби жилося / Всім людям добре, напримір:…»), радимо відвідати сусідів і переконатися, що трафаретом «Дітям – усе краще» можна не лише заквітчувати своє перевиборне красномовство. Уявляєте, сусідські діти мають реально існуюче казкове містечко! Нехай воно не дотягує до рівня Діснейленду в каліфорнійському Анахаймі, але точно в чомусь сусідський дитячий парк навіть функціональніший за прихарківський парк Фельдмана.

Нашу малу онуку виманити з  другого рівня карколомної канатної доріжки вдалося лише після клятвенного запевнення, що приїдемо сюди ще раз. І онуку тепер до полтавського так званого парку культури і відпочинку «Перемога»  вже нічим не заманиш. А оце повідомлення, що …після майже річної перерви у полтавському парку «Перемога» запрацювали атракціони!

Щоправда всього два: оглядове колесо та карусель для найменших «Чарівний ліс» остаточно вбиває надії на культуру і відпочинок. Хотілося теж похвалитися перед сусідами. Мовляв, а у нас – …

Нехай іншим разом, після виборів соцького.

Читайте також:
Полтава
Переправу через ставок у селі Зубівка нарешті привели до задовільного стану. Дарма, що полотно з ямами поруч лишилося незмінним.
вчора, 12:32
Політика
Обов’язки міського голови Запоріжжя виконуватиме «слуга народу» Регіна Харченко
24 квітня, 17:00
Полтава
На превеликий жаль, проблеми з дурнями та дорогами характерні не тільки для росії. У Полтавському краю теж вистачає подібного.
21 квітня, 13:54
Полтава
Мешканці другого за населенням міста Полтавщини скаржаться у соціальних мережах на дезінформацію. Влада ж закликала не панікувати.
19 квітня, 14:56
Полтава
Позаторік лише завдяки героїзму згуртованої команди патріотів вдалося уникнути окупації Полтавщини. Гадяч ледь не опинився у руках ворога.
18 березня, 08:23
Війна
У прифронтових населених пунктах, які перебувають під постійними російськими обстрілами, досі залишаються тисячі цивільних громадян.
01 березня, 14:54