Created with Sketch.

Рефлексії «з окопа»

16.08.2023, 16:42
Фото: Facebook

Росіяни – досі грізний і до зубів озброєний ворог. Велика чисельність – їхня головна перевага, яку вони намагаються покращити дронами.

Вилізти з теплої ванни пропаганди – проста і складна водночас теза. Є відчуття, що зараз і справді пожинаємо плоди того найгіршого, що можна було зробити – повірити власним спробам самозаспокоєння.

Мовляв, ще трошки і скоро все, скоро Перекоп, а краще парад у Севастополі. Це самовбивчий самообман, бо не скоро і не легко.

Ворог сильний і небезпечний, і це правда. У нього ресурси, досвід багатьох воєн, спадок спеціальних служб навіть не в десятки років, а більше.

Ворог не дурний, не смішний і не слабкий. Ворог вчиться і робить висновки, змінює тактику, вибиває із наших рук козирі.

Недооцінка веде до поразки. Росіяни ведуть екзистценційну війну і вже готують до неї своїх дітей, а 3 нас багато хто розслабився і вважає, що ми якщо не на фініші, то на "70-й хвилині матчу".

Вони кидають в бій не лише мобіків і кадрових військових. В їхньому розпорядженні зеки, іноземні найманці, приватні армії, плюс – більший у кілька разів мобілізаційний потенціал.

Одна із наших стратегій має полягати в тому, щоби росіяни відчули війну у себе вдома. Сьогодні, поки що, цього нема, але окремі випадки з дронами, які б'ють по їхні території.

Якщо будемо нарощувати, є шанси на успіх в цій справі. Думаю, це єдиний, поки що, шанс справді перемогти, а не просто протриматися певний час.

У простому перетягуванні каната ми просто зітремося швидше, бо нас менше. Просто витіснити ворога з нашої території недостатньо, треба змусити його визнати поразку.

Я не погоджуюся з тим, що треба брати паузу у наступальній кампанії на Півдні. На свій "простий солдатський розум" я не беру навантаження судити про стратегію, але ми зараз не можемо не наступати.

Нам треба думати, як мінімізувати втрати в першу чергу в людях, але не наступати не можна. Треба зробити так, аби ворог не повернув ініціативу хоча б певний час:

Я погоджуюсь, що люди виграють час на те, щоби підтягнути технологічні рішення. Програємо війну дронів – програємо існування нації.

Людські жертви поки що відтягують цей момент і проблема у тому, що фахівці, які мають бути хедлайнерами цього процесу, у більшості своїй і слухати не хочуть про те, щоб працювати на державу. Це багато говорить, це все говорить.

Якщо говорити про ті ж таки "весільні дрони", то тільки лінивий не штурхнув за це Олексія Резнікова; і я теж. Хоча, я був досить стриманий і просто сказав, що міністр помиляється.

Насправді ж усе ще складніше, він і правий і ні. На "Мавіках" справді тримається перша лінія, я сам працюю з "Мавіками" та знаю про що йде мова і що живуть вони недовго, але ми даємо з їх допомогою результат.

Проте, "Мавік" – цивільний дрон, хоч і дуже технологічний, а нам треба військове рішення. Захищене, зокрема, і від свого РЕБ, який гасить, і своїх також.

Так, щоби можна було вручну налаштувати частоти, взаємодіяти із РЕБ, визначити ці коридори, які дадуть можливість сміливо працювати та щоби дрони боялися своїх не менше, ніж чужих. А якщо ні, то вчепитися у горлянку китайським постачальникам і зробити так, щоб їм було вигідніше продавати нам, а не росіянам.

Так, щоб єдиним, хто міг це змінити, – була Компартія, яка їм просто заборонить це робити. Тоді ми принаймні зможемо сказати, що зробити все що змогли.

Думаєте американці нас насварять, що ми китайські дрони купуємо? Вони все прекрасно розуміють, це ж прагматичні люди.

Те саме стосується комплектуючих для FPV-дронів, які виробляють китайці. Треба робити свої, так; але поки необхідних обсягів нема, треба було розірватися, хоча спробувати отримати доступ до китайських потужностей і купити все, що можна.

Знову ж таки, навіть, якби Компартія перешкодила, зробити треба було все можливе. Тож я погоджуюся з головним, як на мене: сьогодні наші люди, виробники, західні виробники та уряди, волонтери, іноземці, які нам допомагають, всі й усе відтягує час.

За цей час, ми або забезпечимо технологічну і виробничу базу для того, щоби виграти життя своїй нації, – або зникнемо. Це те, чого велика частина суспільства, яка перебуває в теплій ванні, не розуміє, і чого тим більше не розуміють ООН, Міжнародний Червоний Хрест та інші.

Це – не їхня війна, це – наша війна. А час іде, тож треба використовувати його раціонально і вкладатися в людський та технологічний потенціал; альтернатива ж сумна...

Читайте також
Майже 200 сепаратистських рухів сполохали ФСБ РФ
Світ
Віктор Ющенко звернувся до українських захисників
Політика
Ми ніколи б не подарували родинну вишиванку такому, як Усик!
Політика
Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах. Краще кулі в грудях, ніж канчуки по спинах.
Опінії
Перший штурм столиці Ічкерії
Історія
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії