Республіканці матимуть монобільшість у Сенаті США
47-м американським президентом громадяни обрали Дональда Трампа. Остаточне слово за колегією виборників, яка збереться на початку грудня.
За прогнозами ліволіберального каналу CNN, наближеного до Демократичної партії, сенатори від Республіканської партії здобули безпрецедентну перемогу. Цілком імовірно, що перекіс у верхній палаті Конґресу США суттєво змінить баланс сил у Вашинґтоні.
Більшість у Сенаті сприятиме можливому президентству Дональда Трампа або перешкоджатиме можливій адміністрації Камали Херріс, якщо чинний віцепрезидент-демократ переможе, чого, як ми розуміємо, не станеться. Нині республіканці мають 51 місце у верхній палаті Конґресу і потенційно здатні отримати контроль над нею під керівництвом Джеймса Венса.
Ситуація із голосами виборців по штатах на цю мить виглядає наступним чином:
- упевнена перемога республіканців (18): Індіана, Кентуккі, Західна Вірджинія, Флорида, Теннессі, Південна Кароліна, Оклагома, Міссісіпі, Алабама, Арканзас, Північна Дакота, Південна Дакота, Вайомінґ, Небраска, Луїзіана, Огайо;
- впевнена перемога демократів (9): Вермонт, Коннектикут, Массачусетс, Мериленд, Род-Айленд, Нью-Джерсі, Делавер, Іллінойс, Нью-Йорк.
Варто зауважити, отримання Республіканською партією монобільшості у Сенату стало першим великим успіхом правих популістів США минулої ночі, оскільки боротьба між Трампом і Херріс ще не вирішена. Також на тепер невідомою лишається доля Палати представників, де республіканці намагаються відстояти свою хитку більшість лише у кілька місць.
Новий Сенат зможе підтримати передвиборну програму діда Дональда у разі, якщо він знову стане господарем Білого дому у Вашинґтоні, і відновивши значну перебудову судової системи. Прогнозується, що Трамп додасть до неї ще кілька консерваторів після посідання президентського крісла в Овальному кабінеті.
В українському питанні (війна проти РФ) попередні результати волевиявлення по той берег Атлантичного океану — аж ніяк не вирок. Перемога Трампа і сенаторів-республіканців — нагадування українцям, як влаштований світ, де ніхто не буде воювати за нас тому, що ми такі хоробрі й хочемо в ЄС та НАТО.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що в ЄС політики та урядовці намагаються підготуватися до можливого повернення Трампа до влади у США. Обговорення стосувалися, зокрема, підтримки України, а також торгівлі.