Республіканці розкритикували Трампа за політику щодо військового командування

СВІТ
20 березня, 10:08
Республіканці розкритикували Трампа за політику щодо військового командування

Республіканські голови комітетів «дуже стурбовані» повідомленням про зміну військового командування Трампом.

Республіканські голови комітетів з питань збройних сил Палати представників і Сенату в середу виступили із спільною заявою, розкритикувавши ідею радикальних змін у структурі бойового командування США. 

Про це пише The Hill

Вони заявили, що «не приймуть» таких змін без координації з Конгресом та іншими агентствами.

Ця заява стала одним із перших серйозних випадків, коли республіканські законодавці виступили проти президента Дональда Трампа у його другому терміні.

Голова Комітету Палати представників із питань збройних сил Майк Роджерс (республіканець, Алабама) та голова Комітету Сенату з питань збройних сил Роджер Вікер (республіканець, Міссісіпі) відреагували на статтю NBC News, опубліковану у вівторок. У матеріалі повідомлялося, що Пентагон розглядає можливість відмови від своєї ролі Верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) у рамках реорганізації командування та штабів.

«Бойові командування США є передовим загоном американської воєнної сили. Тому ми дуже стурбовані повідомленнями про те, що [Міністерство оборони] розглядає односторонні зміни у ключових стратегічних питаннях, зокрема значне скорочення американських військ за кордоном, без координації з Білим домом і Конгресом», — заявили Роджерс і Вікер.

«Ми підтримуємо зусилля президента Трампа, спрямовані на те, щоб наші союзники та партнери збільшували свої внески у зміцнення альянсу, а також виступаємо за збереження лідерської ролі Америки у світі. Таким чином, ми не приймемо значних змін у структурі нашої воєнної сили без ретельного міжвідомчого процесу, координації з бойовими командирами та Об'єднаним штабом, а також співпраці з Конгресом. Такі кроки можуть підірвати американське стримування у світі та послабити наші переговорні позиції перед противниками Америки», — заявили вони.

У заяві зазначається, що голови цих впливових комітетів, які контролюють формування щорічних законопроєктів про військові та оборонні асигнування, можуть використати фінансування та інші законодавчі інструменти, щоб протистояти подібним змінам, якщо адміністрація Трампа вирішить їх здійснити.

NBC повідомляє, що протягом 75 років американський чотиризірковий генерал очолював військові операції НАТО в Європі. Чинний SACEUR, генерал армії США Крістофер Г. Каволі, також очолює Європейське командування США та керує підтримкою України.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Бачу чимало коментарів, що краще поганий мир із Трампом, ніж війна без участі США. Хочу навести різкість в цьому питанні.
26 квітня, 10:33
Політика
«Раджу не діяти, як Чемберлен»
25 квітня, 16:36
Політика
Києву обіцяють нічого, путіну — усе.
25 квітня, 16:01
Політика
Президент США заявив, що Крим, який у 2014 році окупувала росія, залишиться у її складі.
25 квітня, 15:25
Війна
Те що робить зараз путін - цілковита заслуга саме політики Трампа по умиротворенню агресора.
24 квітня, 10:02
Світ
Проти подібних поступок виступають Державний секретар США Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам.
24 квітня, 09:02