Created with Sketch.

РФ втратить підтримку «глобального Півдня» у разі застосування ядерної зброї

06 жовтня, 10:36
Фото: The Economist

Україна не заслуговує на те, щоби проти неї використали найсмертоноснішу зброю. РФ має припинити шантаж і запропонувати компромісне рішення.

На цьому наполягає канцлер Державного університету імені Джавахарлала Неру у Нью-Делі, досвідчений індійський дипломат Канвал Сібал. У 2000-ті роки він обіймав посаду заступника голови міністра закордонних справ та керував індійським посольством у Москві.

За словами Канвала Сібала, в Азії вкрай негативно ставляться до будь-яких заяв щодо застосування ядерної зброї, громадськість боїться повторення наслідків Хірошіми та Наґасакі, від яких постраждає весь світ. Схожу до індійської позиції поділяють у комуністичному Китаї та демократичній Японії.

«Було б небезпечною помилкою вважати, що РФ не втратить підтримки на «глобальному Півдні», якщо застосує ядерну зброю. Не важливо, в Україні чи десь в Арктиці. Сама думка про ядерний вибух уже погана. Неприйняття ідеї застосування ядерної зброї глибоко вкоренилося у настроях світової громадськості не сьогодні. Від часів американського бомбардування Хірошіми та Наґасакі ядерна зброя у світі жодного разу не застосовувалася.

Ядерні катастрофи на АЕС у Чорнобилі та Фукушімі показують, наскільки людство налякане наслідками ядерного вибуху. Це були нещасні випадки, пов'язані із мирним використанням атомної енергії. Проте навмисне застосування ядерної зброї у військових цілях зовсім відрізняється від подібної аварії. Якою б не була ця країна, її буде засуджено Радою Безпеки та Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй.

Вона зазнає остракізму навіть із боку своїх друзів, оскільки вони не побачать виправдання у застосуванні ядерної зброї для запобігання нападу звичайними засобами. У випадку із РФ це було б розцінено як непростиму дію, довівши, що у Москві неспроможні визнати реальність. Ціна, яку їй доведеться заплатити за розрив своїх зв'язків із «глобальним Півднем» у всіх напрямках, у тому числі й на економічному напрямку буде дуже високою», — попередив Канвал Сібал.

Індійський дипломат додав, країна, яка першою завдасть ядерного удару у XXI столітті, поставить себе у становище міжнародного ізгоя. Фактично, із Нью-Делі передали пряме попередження, з якими наслідками зіткнеться Москва, навіть подумавши натиснути на червону кнопку у бункері.

Бразилія та Південноафриканська республіка, як і інші союзники РФ по блоку BRICS, займають подібну позицію, воліючи ігнорувати геноцид українців росіянами, але не потенційний ядерний гриб над планетою. Індійський дипломат закликав Москву кілька разів подумати, що ціна за використання цього виду зброї буде зависока.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що чиновники США порахували кількість убитих у разі ядерного удару по Москві та Петербургу. Ризик виникнення глобальної ядерної катастрофи посилюється.

Читайте також
Спецслужби РФ можуть бути причетні до диверсій на водоочисних станціях Фінляндії
Кримінал
Кремлівський бункерний щур розхитує човна у Молдові
Політика
Лякливий Захід пожертвує українцями задля уникнення ядерної війни
Політика
Російський есмінець відкрив вогонь по норвезькому судну
Світ
США знову зафіксували активність російських військових літаків біля Аляски
Світ
На Палау абориген натягнув тятиву, Трамп каже про підготовку атентату
Політика