Майже 20 років поспіль триває рішуча боротьба за демократію, яка, ймовірно, наближається до поворотного моменту.
До такого висновку прийшли представники міжнародної правозахисної організації "Freedom House", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
За останні 2 десятиліття кількість країн у світі, які отримали 0 балів із 4 за показником свободи ЗМІ у документі, збільшилася з 14 до 33.
Причиною є те, що журналісти стикаються з постійними нападами з боку автократів та їхніх прихильників, не отримуючи при цьому належного захисту від залякування та насильства навіть у деяких демократіях.
Хоча авторитарні режими залишаються надзвичайно небезпечними, вони не є непереможними, водночас порушення свободи вираження поглядів тривалий час було ключовим чинником глобального демократичного занепаду.
Події минулого 2022 року показали, що автократи та диктатури далеко не безпомилкові, а їхні помилки відкривають можливості для демократичних сил, зокрема України.
Адже наслідки корупції та зосередженість на політичному контролі на шкоду компетентності виявили обмеженість моделей, запропонованих Пекіном, Москвою чи Тегераном, натомість Вашинґтон, Брюссель і Лондон продемонстрували солідарність та енергію.
Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кількість автократій нині охоплює 46% світового ВВП, тоді як у кульмінаційну мить попередньої демократизації у 1992 році – всього 25%.