Роботизована хірургія в Україні

СВІТ
27 січня, 19:37

Колись роботів в операційній вважали фантастикою.

А нещодавно пацієнтці видалили нирку, яка уражена злоякісною пухлиною, за допомогою першої сертифікованої роботизованої системи в Україні. Хірурги пройшли стажування за кордоном і практикувалися в лікарні.

Руки робота оснащені інструментами — вони багаторазові, це здешевлює операцію.

Після підготовчого етапу хірург займає своє робоче місце за два метри від пацієнта, а біля операційного столу залишається асистент хірурга й операційна медсестра.

Далі починається основний етап операції.

Хірург сідає за консоль, одягає 3D-окуляри та потрапляє в доповнену реальність. Система стежить за рухом зіниць хірурга — очима лікар може перемістити камеру у будь-який кут. Руки ж керують маніпулятором — він дає хірургу навіть тактильні відчуття.

Робот дозволяє хірургу сидіти та позбавляє від шаленого фізичного навантаження, а це дає змогу робити операцію якісніше.

Читайте також:
Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".
26 лютого, 11:16
Критична ситуація склалася у Котелевській територіальній громаді щодо укомплектованості кадрами комунальних закладів охорони здоров'я.
26 лютого, 08:42
Теперішнє керівництво Харківської обласної державної адміністрації "заморозило" будівництво нового сучасного онкоцентру.
15 січня, 10:36
Зе-команда задорого купує китайську вакцину проти коронавірусу, тоді як на вітчизняні медичні розробки бракує грошей.
08 січня, 09:01
Середня зарплата українського лікаря залишається вкрай низькою.
30.11.2020, 18:55
Упевнені, в Україні безкоштовні тести для населення — така ж фікція, як і безкоштовне навчання та безкоштовна медицина, що у нас.
02.11.2020, 10:33