Російська агентура в СБУ

Опінії
20 квітня, 13:15
Олег Кулініч
Олег Кулініч

Як команда ТОВ «Студія «Квартал 95» готувалася до війни, розставляючи на посадах в СБУ агентів російських спецслужб.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Як команда ТОВ «Студія «Квартал 95» та особисто лейтенант Баканов готувались до війни, розставляючи на посадах в СБУ агентів російських спецслужб.

Ось до чого доводить відсутність середньої освіти, а, відтак – незнання української мови. 20 квітня 2021 року народний депутат України від фракції весільних фотографів Максим Бужанський звернувся до Володимира Зеленського, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції та профільного парламентського комітету з проханням розслідувати факт призначення начальником Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, який з 1989 по 1994 рік навчався в Академії ФСБ Росії та проходив військову службу у Федеральній службі контррозвідки Російської Федерації.

А якби в Максима Аркадійовича була б середня освіта й він володів би українською мовою бодай в межах шкільної програми, то в нього таких запитань не виникало б. Бо ще 22 жовтня 2020 року, як тільки Кулініч був призначений начальником ГУ СБУ в АР Крим Указом Недієздатного, я розповів на сайті «Насправді. today» , з чим пов’язано таке дивне кадрове рішення.

Олег Кулініч є довіреною особою колишнього народного депутата України Володимира Сівковича, який в Україні представляв інтереси ФСБ, а зараз ховається на території росії. Зайти в СБУ на посаду першого заступника голови Кулініч мав ще влітку 2019 року – у такий спосіб Баканов обіцяв розплатитись з Сівковичем і Сергієм Арбузовим (якщо хто призабув – був такий ВО прем’єрміністра України часів Януковича, який зараз також переховується за кордонами Неньки) за оплату поїздки Баканова в США в квітні 2019 року та послуги американських лобістів.

У фінансову залежність від Сівковича та Арбузова майбутній лейтенант СБУ потрапив наступним чином. Зібравшись між першим і другим туром президентських виборів до США розповідати про чесноти майбутнього президента Зеленського, тодішній голова партії «Слуга народу» й керівник ТОВ «Квартал 95» Іван Баканов не придумав нічого кращого, як звернутись до дрібного афериста Маркуса Коена, щоби той найняв у США лобістську компанію й профінансував поїздку. Таку компанію Коен знайшов – це була Signal Group Consulting LLC, яка отримала за свою роботу 70 тис. доларів США – 60 тис. доларів гонорару й 10 тис. доларів відшкодування понесених витрат. Як згодом заявив Коен, то були його особисті гроші, оскільки його настільки очарував майбутній президент України, що він вирішив зробити йому приємне. Але насправді це були гроші Сівковича та Арбузова, і не 70 тис. доларів, а 2 млн. доларів – саме стільки Маркус Коен взяв з цих «білогвардійців», пообіцявши, що як тільки Зеленський стане президентом, будуть закриті всі кримінальні провадження, які розслідувались в Україні за витівками цих двох державних мужів. Гарантією виконання Бакановим цієї обіцянки й мало стало призначення Кулініча першим заступником голови СБУ.

Але невдовзі трапились два конфузи.

По-перше, коли влітку 2019 року компанія Signal Group Consulting LLC опублікувала звіт про свою роботу, команда Зеленського категорично заперечила, що поїздку Баканова забезпечували лобісти. Виявляється, Баканов, коли звертався до Коена, не знав, що США – це не Україна й за океаном лобістські фірми на кшталт очолюваного Шабуніним «Центру протидії корупції» повинні публічно звітувати за кожний цент, отриманий від іноземців.

По-друге, гроші від Сівковича та Арбузова отримала юридична фірма Коена. Але в останній момент з’ясувалось, що ця фірма може лише заплатити лобістам, але не має права оплачувати саму поїздку. І тоді вояж Баканова оплатив Арбузов безпосередньо зі свого рахунка.

Одначе заокеанський візит Баканова пішов трохи не так, як було заплановано, окрім того, Баканов образився на Коена за те, що той не попередив майбутнього голову СБУ про особливість американського законодавства, яке не дозволяє лобістам приховувати інформацію про своїх клієнтів. Через це Кулініч так і не отримав обіцяного призначення, хоча деякий час влітку 2019 року ходив з пихатим виглядом по Центральному управлінню СБУ й роздавав вказівки на правах першого заступника голови. Але борг залишився – і в жовтні 2020  року Баканов розрахувався з Сівковичем і Арбузовим ось у такий спосіб, підсунувши на підпис Зеленському Указ про призначення пройдисвіта Кулініча, на якому нема де тавра ставити, начальником ГУ СБУ в АР Крим.

Висновок: Максиме Аркадійовичу, поступайте в школу робітничої молоді, здобувайте середню освіту, опановуйте українську мову та читайте Інтернет-видання «Насправді. today» – і Ви не будете обтяжувати Одного з Найвеличніших Лідерів Світу (с) безглуздими запитаннями.

Читайте також:
Опінії
У путіна в крові руки українців, він вбивця. У Зеленського в крові гаманець та язик. Він брехун.
вчора, 19:00
Війна
Кремлівський бункерний щур усвідомлює ефект нафтових санкцій колективного Заходу, тому будь-що хоче як найбільше зруйнувати Україну.
27 листопада, 18:09
Політика
Силовики перевіряють дані про використання єпархії як осередку «руского міра»
27 листопада, 13:14
Війна
Системи в Польщі не встигатимуть збивати ракети у місцях біля кордону, як Пшеводув
26 листопада, 10:37
Війна
З військової точки зору було б найкраще, якби вони були розташовані в Україні, щоб також захищати польську територію
25 листопада, 15:46
Війна
Також у СБУ заявили про проведення "безпекових заходів" на території культових споруд УПЦ МП-ФСБ у Рівненській області
22 листопада, 11:37