Created with Sketch.

Російська агресія повністю ізолювала Україну від зовнішніх ринків

09 серпня, 06:02
Фото: Facebook

На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».

Таку думку висловив провідний експерт аналітичного центру «Об'єднана Україна» Олексій Кущ. Станом на кінець літа 2024 року наша держава цілковито залежить лише від того обсягу допомоги (фінансової, військової, гуманітарної), який надаватимуть західні партнери.

Як це не парадоксально звучить, але якби у нас зараз не було війни, то вплив нещодавньої паніки на фондових ринках Європи, Америки та Азії на Україну був прямішим і дошкульнішим. Водночас сам фальстарт західного так званого «Big Tech» у частині мас-маркету не скасовується.

«Ми б зараз побачили вихід нерезидентів з облігацій внутрішньої державної позики, виведення капіталу з України. Відповідно, різку девальвацію гривні та зростання облікової ставки НБУ. Але війна нас повністю ізолювала від зовнішніх ринків, ми у герметичному стані. Як на підводному човні, чуємо лише відлуння. Ми залежимо лише від того обсягу допомоги, який нам надаватимуть західні партнери. Саме тут вплив може бути, але він трохи відкладений у часі та опосередкований.

Загальна криза американської економіки, яка перекинеться на Європу, азійські ринки, погіршення економічної кон'юнктури у світі неминуче призведе до того, що американці найближчим часом зіткнуться з бюджетними негараздами. Їм, за великим рахунком, буде не до нас. Суттєву підтримку Україна не отримає, і Європа наслідуватиме цей приклад. Тож варто очікувати скорочення зовнішньої допомоги. Це прямий вплив на нас», — заявив Олексій Кущ.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, як цього тижня японський фондовий ринок впав на 12%, найбільше від карколомного 1987 року. Натомість американський так гепнувся, що сходу втратив понад $2 трильйони чистої капіталізації, негативно вплинувши на Європу.

Читайте також
Нас чекає підняття податків, це факт
Опінії
«Делікатна» реструктуризація українського боргу
Економіка
Бюджет України потребує девальвації
Економіка
Бюджет України на 2025 рік не дорахується 500 млрд грн — нардеп Железняк
Економіка
Німеччина стала третьою економікою світу
Економіка
Турецький бізнес захоплює Африку
Економіка