Російське шпигунство. СБУ кишіла російськими шпигунами

Опінії
13.03.2015, 14:04
Російське шпигунство. СБУ кишіла російськими шпигунами

Американська газета Wall Street Journal розповіла про російських шпигунів серед українських чекістів в СБУ.

Служба безпеки України (СБУ) абсолютна слабка і кишіла російськими агентами. Через це з нею неохоче діляться інформацією американські спецслужби. Газеті стало відомі подробиці однієї з спецоперацій СБУ.

Навесні минулого року групі агентів української розвідки під прикриттям було доручено заарештувати одного з ватажків російських терористів в східній Україні. Але три офіцери СБУ самі потрапили в полон. Українські контррозвідники вважають, що вся справа в зраді.

На початку 1990-х після проголошення незалежності України шпигунсько-катувальні банди Росії та України співпрацювали дуже тісно. «Ми були навіть ближче, ніж Америка і Англія, - згадує Віталій Найда, який прийшов служити в СБУ в 1997 році. - Росіяни могли зателефонувати до будь-якого з наших кабінетів. Малася пряма секретна лінія».

А зараз СБУ буквально кишить російськими шпигунами або російськими симпатиками. Так колишній керівник контртерористичного підрозділу української розвідки Олександр Ходаковський тепер займає пост секретаря «ради безпеки» в тербанді «донецька народна республіка», а раніше значився «міністром безпеки» тієї ж банди.

За словами нинішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, саме Ходаковський зумів дізнатися деталі вищевказаної операції, зателефонувавши просто на мобільний одному зі співробітників української розвідки. Після чого вся операція була провалена.

Ходаковський, правда, це заперечує, заявляючи, що бійці контртерористичного підрозділу СБУ як і раніше його «сім'я, зрадити яку було б немислимо».

Крім кадрових проблем, СБУ впродовж багатьох років постійно стикався з проблемами корупції, внутрішніх інтриг і державних зрад у своїх рядах. Так, за словами, заступника директора відділення СБУ в Маріуполі Вадима Цвігуна, одна з місцевих проросійських зграй «Мангуста» зуміла торік через свого агента в СБУ забезпечити все угруповання зброєю.

Коли в результаті Помаранчевої Революції до влади в Україні прийшов Віктор Ющенко, він провів першу так звану кампанію декагебізації СБУ. Правда, спецслужби його все одно не вберегли: у 2004 році прозахідний президент України був отруєний діоксином. Нездужання він відчув після приватної вечері, на якій був присутній Ігор Смешко, тодішній глава СБУ. Смешко заперечував свою причетність до цього, а злочин так досі і не розкрили. Зараз Смешко керує розвідкою при президенті України Порошенко.

Зараз при Наливайченко і Порошенко в Києві пішла друга кампанія декагебізації. Нещодавно був заарештований Володимир Бик, який раніше в СБУ очолював контррозвідку. Він звинувачується в тому, що привіз підрозділи ФСБ в Київ для розстрілу протестів на Майдані. Один з найближчих підручних Путіна Владислав Сурков особисто керував групами снайперів ФСБ, які знищували мітингувальників під час мирних мітингів на Майдані в лютому минулого року.

Відділ Моніторингу


ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Штрих, який суттєво наближає епоху неадекватності
вчора, 13:45
Суспільство не довіряє поліції, її очільникам, прокуратурі і судам.
вчора, 06:37
Тепер у політиці пам’яті буде менше героїчного і патріотичного.
13 грудня, 13:57
Навіть прихильники «сильної Росії» визнають втрату Путіним авторитету.
13 грудня, 11:11
Коли міняють шило на мило, усвідомлюють, що вони точно «не лохи»? І їм вже по 42?
12 грудня, 23:47
Обговорення результатів нормандської зустрічі – це спроби піймати тінь на стіні.
12 грудня, 16:14