Created with Sketch.

Російські пропагандисти почали жерти один одного

02.10.2022, 19:15
Фото: Deep State

Головною причиною внутрішньої фронди між кремлівськими глашатаями є постійні невдачі на полі бою. "Лиманський котел" – остання крапля.

Найбільш значні Z-канали у РФ раптово розкололися на два табори. Усе через поразку російських окупаційно-терористичних військ у Лимані, хоча насправді це лише привід для проявлення внутрішніх суперечностей, які існують в середовищі російських силовиків.

Нині Рамзан Кадиров звинуватив у поразці під Лиманом генерал-полковника Алєксандра Лапіна, командувача Центральним військовим округом. Згодом його публічно підтримав очільник і натхненник усієї силової корпорації "вагнерівців" – Євгєні Прігожин: «Рамзан, жгі», – як він висловився.

По суті відбулося ось щó: очільники всіляких гібридних квазідобровольчих і інших формувань із дивним статусом à la "вагнерівці", що не підкоряються міністерству нападу та агресії оборони РФ розпочали пряму кампанію проти класичного військового керівництва. З іншого боку є вищі військові чини – генерали Сєргєй Шойгу і Валєрій Гєрасімов, які контролюють Міноборони.

Кадиров і Прігожин, звісно, зі своїх ротів ніколи особливо їх не критикують, але сітка Z-каналів яка нила з приводу нібито хибних рішень і поганого керування саме Шойгу, і ті хто тепер підтримують Кадирова-Прігожина – це ті самі канали. Низка інших "воєнкорівських" ресурсів показово не підтримав критику з боку Кадирова, зберігаючи лояльність Міноборони.

Це не громадянська війна і не революція, але повноцінна апаратна боротьба за владу в силових структурах в умовах війни. Зовсім не виключено, що у крісло очільника МО або ГШ заколотники "імені Кадирова" хочуть поставити ексголовкома Військово-комічних сил Сєргєя Суровікіна, який раніше керував російською операцією в Сирії.

Суровікіна часто протиставляють тому ж Лапіну і Гєрасімову у Telegram-каналах орієнтованих на мережу Прігожина, вказуючи й на те, що Герасимов та Шойгу монополізували доступ до Владіміра Путіна, не даючи іншим командирам доповідати йому. Можна любити Кадирова і Прігожина, можна не любити, але вони точно стануть для нинішніх російських силовиків значно більшою проблемою ніж твіти Алєксєя Навального, бо у них уже є власна армія, власна медійка і власний пул персонажів, яких вони будуть намагатися крутити нагору і представляти до державних нагород, вигадувати героїчні історії та просувати, приміром, у губернатори, сплітаючи апаратну сітку все густіше.

Для того, аби у вашій політичній системі був розкол ніяка демократія зовсім не обов’язкова. Звісно, ніхто не буде припиняти війну через таке прямо зараз, але присмак 1917 року треба шукати не у памфлетах більшовиків, а у терті між Державною Думою і монаршою владою, а ще точніше – між генералами та ставкою Головнокомандувача.

Тріщинки все глибші й глибші. І ніякий вихід з України чи відмова від ядерного сценарію не дасть росіянам простору ці тріщини залатати.

Всі високопоставлені учасники війни в Україні з російського боку прекрасно знають, що воюють не за контроль над Херсоном чи Лиманом. А за те, чий у підсумку контроль буде над Москвою і хто буде "обілечувати" їх співгромадян, отримувати призначення і нафтові родовища, а хто буде визнаний шкідником і агентом світової буржуазії.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії
Хижий вишкір дволикої московії
Війна
Проблема тиску на неугодних стосується не тільки преси.
Опінії
Блазня геть
Полтава
Тотальний відеонагляд
Політика
Чорне дзеркало - це про нас
Опінії