Created with Sketch.

Росія відновила довоєнний імпорт мікрочипів, – Politico

10.06.2023, 16:01
Фото: Politico

Західний експорт ключових технологічних інновацій в електроніці, який потрібний РФ для її військової машини, повернувся на довоєнний рівень.

Такі відомості в інтерв'ю європейські редакції міжнародного видання "Politico" озвучив координатор санкцій у Державному департаменті США Джим О'Брайєн, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, кремлівський диктаторський режим спромігся пристосуватися до санкційного тиску й інтенсифікувати зусилля для отримання мікрочипів і мікросхем подвійного призначення.

«Починаючи з січня 2023 року Росія стала реімпортувати певні ключові категорії електроніки майже на довоєнному рівні. Зокрема, йдеться про такі товари, як чіпи, процесори та мікросхеми для виробництва сучасної зброї. Проблема у тому, що європейські компанії цілком добровільно і свідомо здійснюють продаж цих товарів іншим країнам, які своєю чергою перепродують їх... Росії.

Такий обхід запроваджених нами санкцій є серйозною проблемою, тому уряд США ідентифікував проблеми з п'ятьма країнами, які залучені у вказаний процес: Туреччиною, Казахстаном, Сакартвело, Вірменією та Об'єднаними Арабськими Еміратами. Влада цих країн уникає прямої відповіді ні питання, чи допомагають вони Росії поповнювати свій запас ракетного озброєння», – зазначив Джим О'Брайєн.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що остаточно позбавити Московію доступу до мікросхем непросто, хоча її здатність виробляти зброю зменшилася через західні санкції.

Читайте також
Країна-бензоколонка все ще збагачується від продажу «чорного золота»
Опінії
Південнокорейський бізнес планує повернення на ринок РФ
Економіка
Орбан став адвокатом кремлівських гаманців
Опінії
Словаччина з 1 лютого імпортує газ із рф через «Турецький потік», - словацька газова компанія SPP
Політика
Скандал у Литві: співробітник компанії Optogama постачав лазерне обладнання до рф в обхід санкцій
Війна
Німеччина збільшила закупівлі російського СПГ більш ніж у 6 разів
Політика