Росія імпортує західні технології для зброї в обхід санкцій, - The New York Times

СВІТ
19.04.2023, 14:15
Росія імпортує західні технології для зброї в обхід санкцій, - The New York Times

Остаточно позбавити московію доступу до мікросхем непросто, хоча її здатність виробляти зброю зменшилася через західні санкції.

Московія отримує мікросхеми для розробки зброї через інші країни, і в такий спосіб обходить запроваджені санкції.

Як інформує медіа агенція "Останній Бастіон", про це повідомляє американське видання The New York Times.

"Наприкінці минулого місяця посадовці США та Європейського Союзу обмінялися інформацією про заборонені технології на мільйони доларів, які просочуються крізь їхні оборонні системи на територію московії", - йдеться в повідомленні.

Поінформовані особи зауважили про різке зростання обсягів продажу мікросхем та інших електронних компонентів до московії через Вірменію, Казахстан та інші країни.

Крім того, вони надали інформацію про потік восьми особливо чутливих категорій мікросхем та інших електронних пристроїв, які, на їхню думку, є критично важливими для розробки зброї, в тому числі російських крилатих ракет, якими б’ють по Україні.

У матеріалі йдеться, що США і союзники ведуть боротьбу за те, щоб мікросхеми, необхідні для систем озброєння, безпілотників і танків, не потрапили до рук росіян.

Але остаточно позбавити московію доступу до мікросхем непросто, хоча її здатність виробляти зброю зменшилася через західні санкції.

Видання зазначає про парадоксальний результат: поки Сполучені Штати і Європейський Союз об'єднуються, щоб надати українцям зброю для продовження боротьби з московією, їхні власні технології використовуються московією для боротьби у відповідь.

Прямі продажі мікросхем до московії зі Сполучених Штатів та їхніх союзників впали до нуля.

Американські чиновники заявляють, що московія вже вичерпала більшу частину своїх запасів найточнішої зброї і була змушена замінити її менш якісними або контрафактними деталями, які роблять її зброю менш точною.

Але дані про торгівлю засвідчують, що інші країни втрутилися, щоб забезпечити московію частиною того, що їй потрібно.

Після різкого падіння одразу після вторгнення в Україну російський імпорт мікросхем знову почав зростати, особливо з Китаю. За даними аналітичного центру Silverado Policy Accelerator, імпорт у період з жовтня по січень щомісяця становив 50 і більше відсотків від середнього довоєнного рівня.

Видання пише:

"Досі російські військові, схоже, покладалися на великі запаси електроніки та озброєння, які вони накопичили до вторгнення. Але ці запаси можуть вичерпатися, що робить для росії більш нагальною потребу в нових поставках".

Але звіт, опублікований у вівторок незалежною групою Conflict Armament Research, яка досліджує російську зброю, знайдену на полі бою, виявив перший відомий приклад використання московією чіпів, виготовлених після початку вторгнення.

В одному з документів, пише The New York Times, йдеться про те, що у 2022 році Вірменія імпортувала на 515% більше чіпів і процесорів зі Сполучених Штатів і на 212% більше з Європейського Союзу, ніж у 2021 році. Потім Вірменія експортувала 97% цієї продукції до московії.

Представники адміністрації Байдена заявляють, що поставки до московії та Білорусі електронного обладнання впали на 41% у період з 2021 по 2022 рік, оскільки США та їхні союзники розширили санкції в усьому світі.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Угорщині, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах припинили обслуговувати банківські картки UnionPay, видані «Газпромбанком».
23 листопада, 15:09
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15