Created with Sketch.

Росія збудує новий газопровід із Китаєм – "Сила Сибіру-2"

09.01.2022, 11:54
Фото: google

Прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС

Росія та Китай перебувають на стадії укладання угоди з питання будівництва нового газопроводу Сила Сибіру-2. Про це йдеться у матеріалі британського видання The Telegraph.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін, завершують угоду, згідно з якою Росія більш ніж подвоїть експорт трубопровідного газу до Китаю.

Це означатиме, що щорічно новим газопроводом Сила Сибіру-2 транспортуватиметься до 50 млрд кубометрів природного газу.

Зазначається, що прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС, які останніми місяцями сперечалися навколо Північного потоку-2.

У матеріалі наголошується, що якщо проект буде підписано і будівництво газопроводу буде завершено, Росія зможе продавати газ із тих же родовищ, які обслуговують Європу, і ця диверсифікація дає додаткові важелі впливу.

Аналітик з ICIS Томаш Маржец-Мансер вважає, що в РФ є достатньо ресурсів для задоволення попиту на обох ринках, але вона може надати перевагу покупцеві, який запропонує більшу ціну за газ.

Енергетичні зв'язки Китаю та Росії останніми роками поглиблюються. Перший прямий газопровід між ними – Сила Сибіру — відкрився в 2019 році і протягнувся на 2200 км між північним Китаєм та російськими газовими родовищами Ковиктинське та Чаяндинське у Східному Сибіру, йдеться в матеріалі.

Оскільки Китай намагається зменшити свою залежність від вугілля, потреба країни у природному газі зростає. Тим часом Росія намагається диверсифікувати свою діяльність порівняно з Європою, де майбутнє природного газу є невизначеним, оскільки континент прагне скоротити залежність від викопного палива, йдеться у статті.

Читайте також
Президентська тисяча - черговий удар по економіці
Опінії
Що відбувається з економікою московії і коли чекати на її крах
Опінії
Андрій Пишний домовився, аби банки не обкладали підвищеним податком
Економіка
На межі фінансової катастрофи
Економіка
Чому в США неможливий Гетманцев
Новини
Агенція S&P опустила рейтинг України до переддефолтного
Опінії