Created with Sketch.

Розшук ухилянтів – завдання місцевої влади та поліції, а не ТЦК

10 лютого, 10:45

Частину мобілізаційних заходів повинні виконувати органи влади та поліція.

Багато українців вважають, що за мобілізацію відповідають лише Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Проте, відповідно до законодавства, частина завдань з мобілізаційних заходів покладена на місцеву владу та правоохоронні органи.

Про це заявив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю Укрінформу. За його словами, суспільству часто нав’язують негативні наративи щодо мобілізації, тоді як реальна картина інша. Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» чітко визначає обов’язки та зону відповідальності кожної структури, що бере участь у цьому процесі.

«Проблематика мобілізації ґрунтується на реаліях, у яких живе українське суспільство загалом. Що я маю на увазі? Наш інформаційний простір зосереджений на негативі, суспільству нав’язують наративи про «бусифікацію», про поганих «ТЦКашників». Ми бачимо більше негативу, ніж позитиву щодо необхідності захисту країни та держави», – заявив він.

За словами Гаврилюка, частину мобілізаційних заходів повинні виконувати органи влади та поліція. ТЦК не мають повноважень розшукувати громадян, які ухиляються від мобілізації. Це завдання покладено на місцеві органи влади та поліцію, які повинні забезпечити доставку військовозобов’язаних до ТЦК у разі їх неявки.

«У Законі чітко вказані повноваження органів місцевої влади та поліції. Вони чітко знають, що доставлення до ТЦК військовозобов’язаних – це завдання органів влади та Національної поліції. Завдання посадових осіб Територіальних центрів комплектування – ведення обліку і відбору громадян для поповнення лав Сил оборони України», – пояснив військовий.

Гаврилюк наголосив, що у комплексі заходів мобілізації ТЦК відповідає лише за певний перелік завдань. Розшук ухилянтів – справа місцевих органів влади та поліції.

На думку заступника очільника Міноборони, якщо представники місцевої влади не виконують своїх обов’язків, ніщо не заважає їм добровільно скласти повноваження та звільнитися. Водночас необхідно активно працювати з населенням, провести відповідну інформаційну роботу в громадах, щоб пояснити важливість оборони держави.

«Ви ж розумієте, що без мобілізації ми втратимо країну. Скільки б у нас не було роботизованих комплексів, засобів ураження, озброєння і військової техніки – усім цим керує людина», – наголосив Гаврилюк.

Читайте також
Воюватимуть усі, як в Ізраїлі, де з армії тікають солдати
Світ
Лист працівникам ТЦК і СП від фронтовика
Опінії
Уряд дозволив бронювання священників
Політика
Вакханалія зруйнованих зеленським державних інституцій
Війна
Мобілізація 18-річних – це погана ідея для України, - Френк Ледвідж
Війна
Сергій Стерненко став військовим експертом
Опінії