Created with Sketch.

Русскій язик у ЗСУ — чинник анархії та більшовизації армії

19.11.2023, 12:06

І поки критична кількість громадян не набуде повноти бачення проблем, ми будемо програвати битву за битвою. Така нині дійсність...

Влітку-восени 2014 році свідомі українців були шоковані кількістю недурних й освічених громадян, які не хотіли розуміти, що штурм Генерального штабу і винесення оперативних планів на talk-show у розпал бою — злочин. Ніякої користі «хлопцям» і «сонечкам» від таких дій бути не може тільки шкода.

Така природа війни, бо структури, які базуються на принципі секретності та блискавичності реакції, можуть бути тільки закритими й вертикальними. Краще 1 поганий командувач, аніж 2 хороших, як казав один дуже відомий полководець.

Натомість зараз ті ж свідомі українці, справжні пасіонарії, шоковані кількістю державників, які не хочуть розуміти, що (sic!) русскій язик у збройних силах — це чинник анархії, з якою вони ведуть таку непримириму боротьбу. Ба більше: це шлях до більшовизації нашої армії!

Українська мова, якою регулярно нехтують у робочих процесах, — це не шашечки на таксі — це питання дисципліни, що своєю чергою обумовлює функціональність армії та, як наслідок, шанси на наше з вами виживання. Ну не може такого бути, щоби «сонечки» відверто ігнорували пункт 1 статуту, а решту виконували, як зайчики.

Якщо не має бажання віддавати команди та вести робоче спілкування мовою статутів, то цілком очевидно буде все одно, що там у бойового побратима з турнікетами. Томи такий побратим невдовзі їде додому «цинковим самоваром» не через вражі кулі, а через... недбалість тих, з ким воював пліч-о-пліч.

Сьогодні какая разніца без різниці система комунікації — завтра начхати на накази. І самі-собі командири, наполеони, клавзевіци та герцоги савойські сидять на позиціях, а підкріплення розраховують отримувати методом емоційного шантажу (як у 2014-му).

Шантаж не вдається: оточення — полон — тортури — смерть. Розперезався — програв.

А звідки стіки корупції в збройних силах, звідки проблеми зі злагодженням (що обертається величезними жертвами)? Та звідти, звідки і той триклятий русскій язик.

Чим більше індивідуального свавілля у збройних силах, тим більше проблем із координацією дій. Чим більше безідейних (читай: русскоязичних!) офіцерів, які «в душе нє вєдают» за щó вони воюють, а просто перебувають на посаді, — тим більше здирництва і жуковщини.

Одеський військком Борисов, чи все ж Барісав, відомо яким язиком плескав; явно не статутним. А тому зусиллями маніпуляторів у колективній свідомості нашого народу систематично фрагментується цілісна картина світу і невід'ємні компоненти розносяться по різні боки ідеологічних барикад.

Одні ратують за національне, але роблять це імпульсивно й безсистемно. Другі носяться з пустою державною формою, не наповненою національним змістом — і вона кришиться, як пуста яєчна шкаралупа.

А тá, вельми нечисленна частина політично активного люду, яка не втратила бінокулярність політичного зору, стає об'єктом обопільних нападок. І це все дуже на руку нашому спільному ворогу у Москві.

Вочевидь, український народ ніколи не винесе уроків з власної історії.
Читайте також
Західні стратеги помиляються, оцінюючи російсько-українську війну
Політика
Система офшорного монополізму не відповідає потребам українців
Політика
Україною впевнено крокує привид більшовизму
Політика
Інфантильний патерналізм згубить українців як націю
Політика
Російська агресія не стихійне лихо, яке швидко минає
Війна
Спокій і добробут лохторату ціною політичного суверенітету України
Політика