Сертифікація автошкіл допоможе знизити аварійність на дорогах

ПОЛТАВА
27.07.2018, 07:09

За останній тиждень в Україні сталася велика кількість ДТП. Лише 20 липня на дорогах загинули 26 людей. Правоохоронці та чиновники взялися проводити перевірки та інспекції. Як регулювати безпеку на дорогах, на каналі UMN обговорювали з автомобільним та автоспортивним журналістом, автогонщиком Олексієм Мочановим.

Сертифікація автошкіл допоможе знизити аварійність на дорогах_1

Вважається, що смертельні ДТП на дорогах стаються з кількох причин: через жахливий стан доріг, відсутність контролю або малі штрафи чи через те, що на дорогах здебільшого їздить автометалобрухт, або просто – з вини водіїв.

«Причиною всіх ДТП є перевищення розумної швидкості та переоцінка своїх можливостей водієм. Все решта – похідні від цього. Навіть не покарання. Я чув, що зараз поліція знову хоче використовувати радари. Я собі відразу уявляю, як поліцейський наставляє радар, а водій йому виставляє мобільний телефон і говорить: «Я громадський активіст, ви не маєте права» й починається», – сказав Мочанов.

Але щоб привести до тями водіїв, які не вміють їздити на нормальній швидкості, й запровадили правила дорожнього руху, які час від часу змінюють. Так, останні новації до ПДР почали діяти із січня 2018 року. Серед головних нововведень – обмеження швидкості руху в населених пунктах із 60 до 50 км/год. Хоча потім з’ясувалося, що ніхто не скасовував норму, за якою до цих 50 км/год можна додати ще 20.

Значно зросли штрафи: за перевищення швидкості штраф сягає 3 тисяч 400 грн проти 510 грн, які стягували раніше. Втеча з місця ДТП карається таким самим штрафом, але ще й із можливим позбавленням права керування автівкою до 6 місяців (раніше стягували 255 грн).

«Ми постійно змінюємо штрафи й правила. Не потрібно цього робити. Потрібно змусити людей дотримуватися наявних правил і домогтися, щоб покарання було невідворотним для будь-кого», – зауважив Мочанов.

Після двох ДТП в Миколаївський та Житомирській областях влада почала перевірки перевізників, під час яких уже оглянула 1 тисячу 230 транспортних засобів. Було виявлено 326 порушень, 158 з яких – це відсутність дозвільних документів. На думку Мочанова, контроль безумовно має бути, але першочергово потрібно сертифікувати всі автошколи.

«Сертифікувати всі автошколи, які видають водійські посвідчення. Зрозуміти, за якими програмами вони працюють, скільки часу проводять за кермом ті, що навчаються, перевірити рівень кваліфікації інструкторів – не лише на знання ПДР, але й здатність пояснити людині ці правила», – вважає Мочанов.

Нагадаємо, з початку року в Україні виявили три тисячі технічно несправних автобусів та оформили 27 тисяч порушень ПДР і правил перевезення пасажирів.


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
13 грудня, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15