Шахраї з ПриватБанку
ПриватБанк продовжує масово втрачати клієнтів. Клієнти скаржаться на шахрайські дії працівників банку
Останній Бастіон вже повідомляв про те, що керівники відділень ПриватБанку в Полтаві масово впровадив систему продажу «синіх» (нового зразка) доларів валютчикам та валютообмінникам.
Від цього масово потерпають клієнти банківської установи, яким на касі видають купюри сумнівної якості старого зразка.
Після виходу матеріалу до редакції Останнього Бастіону звернулися клієнти фінустанови, які поскаржилися на роботу відділення банку біля Панорами.
Клієнти завчасно (за добу) замовили валюту в банку. У службі підтримки ПриватБанку їх запевнили, що валюту буде видано купюрами нового зразка. У п'ятницю (на вихідних банк не працює) клієнти намагалися купити валюту, але в касі відділення їх почали переконувати в купівлі купюр старого зразка, запевняючи що у касі відділення відсутні купюри зразка 2013 року.
Прикметно, що це відбулося одразу після приїзду інкасаторів, які завезли гроші до каси.
Касир категорично відмовилася видавати клієнтам банку обіцяні напередодні купюри нового зразка, порадивши прийти наступного робочого дня (у понеділок).
Клієнти звернулися зі скаргою до керівника відділення, але він також порадив звернутися до банку у понеділок.
У попередньому матеріалі ми розповідали, що отримані філіями номінально державного ПриватБанку «сині» долари, керівники філій, та їх заступники, успішно реалізують, обмінюючи їх на «сірі» валютчикам по ціні 20 копійок за один долар США.
Як виявилося, такі шахрайські схеми працюють не лише у Полтаві.
Клієнти формально державного банку масово скаржаться на відсутність синіх доларів у касах ПриватБанку.
Про це свідчать дані порталу Мінфін.
Українці зазначають, що на касах ПриватБанку у Києві, Білій Церкві, Черкасах. Клієнтам пропонують кпюри зразка 1996 року і постійно заявляють про відсутність доларів зразка 2013 року. Це відбувається як при валютообміні, так і при отриманні грошей з депозитних рахунків клієнтів.
На численні скарги банк не реагує, як не реагує на них і НБУ та Міністерство фінансів України.
На всі скарги у представників банку стандартна відбповідь: ПриватБанк здійснює видачу валюти згідно з чинними вимогами Національного Банку України. Всі банкноти без ознак підробки чи значного пошкодження придатні для операцій видачі готівки, без жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти і їх номіналу.
При цьому у банку не розповідають куди зникають купюри нового зразка, які надходять щодня з інкасацією.
Також банкноти, які зовні відповідають вимогам НБУ можуть мати дефекти та плями, які можна розгледіти лише в ультрафіолеті. Але при купівлі валюти клієнти не мають такої можливості і їм «впарюють» купюри, які втратили ознаки платіжності.
А банкноти зразка 2013 року керівництво відділень банку реалізує валютникам та валютообмінникам.
Нагадаємо, що у січні – липні 2024 року українські банки отримали 119,44 млрд грн прибутку, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
86% сукупного прибутку, або 80,13 млрд грн, отримали 10 банків України, серед яких найбільше заробили номінально державні ПриватБанк (37,16 млрд грн після оподаткування) та Ощадбанк (11 млрд грн).
Маючи десятки мільярдів задекларованого прибутку, ПриватБанк, який в тиші зелені готують собі до продажу, не спромігся відповідати стандартам відповідального бізнесу.
Пам'ятайте, держава, і державність, починається з тебе.
Не дай шансу на успіх шахраям, які прикриваються державою.