ШІ допомагає виявляти лісові пожежі
Пожежники використовують штучний інтелект, щоб швидше реагувати на лісові пожежі
Штучний інтелект збирає величезну кількість інформації, зокрема про місця, де можуть виникнути майбутні пожежі.
Пожежники Каліфорнії (штат США) використовують штучний інтелект, щоб допомогти помітити лісові пожежі, передаючи відео з понад тисячі камер, розміщених по всьому штату.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Програма ALERTCalifornia AI була запущена минулого місяця, але вже показала непогані результати. Камера помітила пожежу, яка спалахнула о третій ранку за місцевим часом у віддаленому, зарослому чагарником національному лісі Клівленда. Тоді штучний інтелект попередив капітана пожежної служби, який викликав близько 60 пожежників. Загалом пожежу було ліквідовано через 45 хвилин.
Зазначається, що ALERTCalifornia AI розроблена інженерами Каліфорнійського університету в Сан-Дієго з використанням штучного інтелекту від компанії «DigitalPath».
Окрім мережі камер, платформа збирає величезну кількість додаткової інформації, включаючи аерофотографування для кількісного визначення рослинності, де можуть виникнути майбутні пожежі, і картографування поверхні Землі.
Літаки та безпілотники також збирають інфрачервоні дані та дані з інших довжин хвиль, які недоступні людському зору. Взимку платформа здатна вимірювати атмосферні річки та сніговий покрив.
Кількість жертв внаслідок стихійних лісових пожеж на острові Мауї, який входить до архіпелагу з 19-ти великих островів та атолів Гаваїв (США), зросла до 89.
Губернатор Гаваїв Джош Грін підкреслив на пресконференції, що число загиблих буде продовжувати зростати, оскільки можуть бути знайдені додаткові жертви.
Згідно з інформацією від Федерального агентства з управління надзвичайними ситуаціями (FEMA), вартість відновлення історичного курортного міста Лахайні на острові Мауї оцінюється у 5,5 мільярда доларів. Пожежа пошкодила або знищила понад 2200 будівель і знищила понад 850 гектарів землі.
Повідомляється, що чиновники обіцяють переглянути системи надзвичайних ситуаційного сповіщення в штаті після того, як деякі мешканці висловили сумнів щодо можливості зробити більше для попередження населення до того, як вогонь досягне їхніх будинків. Деякі люди були навіть змушені стрибати у Тихий океан, щоб врятувати своє життя від полум'я.
За повідомленням агентства, сирени, які були розташовані на острові з метою попередження про природні катастрофи, ніколи не активувалися, і масштабні відмови в електропостачанні та мобільному зв'язку перешкоджали іншим каналам інформування.
Генеральний прокурор штату, Енн Лопес, заявила, що вона розпочинає аналізувати рішення, прийняті до та під час пожежі. Завдяки великій кількості жертв, ця обширна пожежа стала найбільшим природним лихом в історії Гавайських островів, перевершивши наслідки цунамі 1961 року, яке вбило 61 людину.
Масові лісові пожежі охопили острів Мауї – один із найбільших островів Гавайського архіпелагу, популярний серед туристів. Тисячі людей залишили свої домівки, у штаті оголосили надзвичайний стан.