ШІ може стати розумнішим за людину раніше, ніж очікувалося — Сем Альтман

28.09.2024, 14:31
ШІ може стати розумнішим за людину раніше, ніж очікувалося — Сем Альтман

Альтман зазначив, що зараз суспільство стоїть на початку того, що він називає «Епохою інтелекту»

У своєму блозі на особистому сайті Альтман описав те, що він називає Епохою інтелекту, і сказав:

«Цілком можливо, що ми матимемо суперінтелект через кілька тисяч днів (!); це може зайняти більше часу, але я впевнений, що ми дійдемо до цього».

Звичайно, «тисячі» днів — це досить широке поняття. 2 000 днів — це 5,5 років, а 5 000 днів — трохи менше 14, тому, хоча Альтман неймовірно оптимістично налаштований щодо майбутнього ШІ, він не прогнозує одномоментних змін.

Якщо генеративний ШІ має на меті відповідати інтелектуальним здібностям людини, то надінтелектуальний ШІ має намір піти ще далі, можливо, значно випередивши здатність людського мозку оцінювати проблеми та приймати рішення. Ця технологія, з огляду на її потенціал, може викликати найбільші побоювання щодо ШІ.

У своєму дописі Альтман зазначив, що зараз суспільство стоїть на початку того, що він називає «Епохою інтелекту», яка, на його думку, може стати однією з найбільш трансформаційних в історії людства.

«Я вважаю, що майбутнє буде настільки яскравим, що ніхто не зможе зараз це все описати; визначальною характеристикою епохи інтелекту буде масове процвітання, — написав він. — Хоча це відбуватиметься поступово, вражаючі тріумфи – виправлення клімату, заснування космічної колонії та відкриття всіх законів фізики — врешті-решт стануть буденністю. З майже безмежним інтелектом і великою енергією — здатністю генерувати чудові ідеї та втілювати їх у життя — ми можемо зробити досить багато».

Будучи впевненим у майбутньому штучного інтелекту, Альтман відзначив ризик негативних наслідків, включаючи вплив на ринок праці, але застеріг від цього, сказавши, що «більшість робочих місць будуть змінюватися повільніше, ніж багато хто думає», і що багато з того, що ми робимо сьогодні, в майбутньому буде виглядати як марна трата часу.

«Ніхто не озирається на минуле, і не мріє бути ліхтарником», — написав він.

Читайте також:
Світ
«Економіка намірів» створена ШІ, може підірвати основи вільних виборів, незалежної преси та справедливої конкуренції
02 січня, 16:46
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21.11.2024, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08.11.2024, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04.11.2024, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29.10.2024, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19.10.2024, 11:00