Created with Sketch.

Що насправді задумав Китай в Арктиці?

07.07.2023, 16:39
Фото: Google

Російська воєнна агресія проти України також впливає на майбутнє Арктичного регіону, де суттєво посилюються позиції КНР.

Таку фахову думку оприлюднив політичний аналітик і дослідник Півночі з Арктичного центру Йоганнес Ровіомаа, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, Арктика сьогодні є майданчиком боротьби великих держав, натомість дрібнішим, як от Норвеґія, Ісландія та Фінляндія, – відведено другорядну дорадчу роль.

Поки Москва слабне, Вашинґтон ігнорує, Пекін впевнено заходить на Північний полюс різними доступними для нього шляхами, адже світова гегемонія прописана у державній стратегії КНР.

«Китай хоче стати великою державою на обох полюсах до 2030 року. В Антарктиді у китайців уже є потужна присутність у вигляді станції, на якій крім полярників працюють розвідники. Проте Китай заявив, що не хоче кидати виклик правовим і політичним структурам Арктичного регіону, таким як і міжнародні угоди. За останні 20 років режим КНР більше звернув увагу саме на Арктику. Саме наш регіон є важливим етапом геополітики, де великі держави борються одна проти одної, іноді за сумнівними правилами гри.

На думку влади Китаю й особисто диктатора Сі Цзіньпіна, не арктичні країни повинні мати право керувати арктичною політикою. Дивно, але КНР знаходиться за 1500 кілометрів на Південь від Полярного кола, але цілком вважає себе "майже арктичною державою". Економічні та політичні мережі Китаю поширилися по всьому світу, як грибниця, яка підкупом і шантажем досягає бажаного. Китай має дослідницькі станції у Фінляндії та Ісландії, де вивчають атмосферу, північне сяйво та льодовики.

Китайський режим намагався купити критично важливу інфраструктуру в Арктичному регіоні: наприклад, занедбану військово-морську базу США у Ґренландії та аеропорт у фінляндській Лапландії. Зусилля КНР в Арктичному регіоні не обмежуються дослідженнями та розробками, бо друга за чисельністю населення країна світу також хоче посилити свою військову та розвідувальну діяльність і це становить для всього цивілізованого світу неабияку небезпеку», – прокоментував поточний стан справ Йоганнес Ровіомаа.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що поточні економічні та соціальні показники КНР опинилися у кризовій ситуації, бо режим Сі Цзіньпіна вклався у кремлівського бункерного щура.

Читайте також
Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду
Економіка
Будь-які «перемовини» — це a priori про поступки
Політика
Година «X» для Америки й усього світу
Політика
Південна Корея не надаватиме Україні зброю, закон забороняє
Опінії
Кремль свідомо заважає збирати кліматичні дані в Арктиці
Світ
Арктичні країни гуртуються для протидії РФ і КНР
Політика