Китайський юань рушив у стрімке піке

ЕКОНОМІКА
30.06.2023, 20:02
Китайський юань рушив у стрімке піке
Фото: CNBC

Поточні економічні та соціальні показники КНР опинилися у кризовій ситуації, бо режим Сі Цзіньпіна вклався у кремлівського бункерного щура.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на редакційний матеріал впливового американського видання "CNBC".

Як вдалося з'ясувати, слабкі виробничі показники континентального Китаю посилюють тиск на господарчу діяльність найбільшої комуністичної країни світу, де населення стрімко бідніє.

Рівень виробничої активності знижується вже третій місяць поспіль, а відтак пекінські політики та шанхайські бізнесмени спільно змушені боротися з уповільненням темпів зростання економіки.

«Офіційний індекс менеджерів із закупівель у виробничому секторі склав 49 у червні, що трохи вище за 48,8 у травні, але все ще демонструє зниження активності в місячному вимірі. Хоча економіка КНР зростає порівняно із минулим роком, коли трирічний карантин досяг свого найінтенсивнішого періоду, після чого був раптово припинений, темпи її відновлення в останні місяці сповільнилися. Це дуже помітно на Заході», – стверджують аналітики редакції видання "CNBC".

Окремо зазначається, що величезний сектор нерухомості КНР, на який припадає понад чверть економічної активності, переживає тривалий спад, забудовники підраховують збитки.

Натомість рівень безробіття серед молоді перевищив 20%, а торгівля падає на тлі ослаблення світової економіки; у травні експорт скоротився на 7,5% у річному вимірі.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що довгострокове послаблення китайської економіки – щастя для тамтешніх комуністів, адже можна наново "закручувати гайки".

Китайський юань рушив у стрімке піке_1
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Найголовніший союзник КНР і РФ на «чорному континенті» є відмінним прикладом того, який рівень життя може бути за «соціальної держави».
26 січня, 06:07
Політика
На тлі нової хвилі боротьби з корупціонерами Комуністична партія Китаю цементує владу диктатора. Сі Цзіньпін стає реінкарнацією Мао Цзедуна.
17 січня, 06:08
Історія
Літо 1921 року... Минуло три роки і вісім місяців від часу захоплення бандою більшовиків влади на згарищі держави Романових.
11 січня, 21:33
Світ
Чинний китайський диктатор є унікальною історичною постаттю сам по собі. На відміну від васала путіна, Сі Цзіньпін не мавпує попередників.
14.12.2023, 08:15
Економіка
Завдяки навіки спочилому Генрі Кіссинджеру китайський режим навчився жити в умовах капіталізму. Тепер Пекін здатен купувати техногігантів.
30.11.2023, 18:33
Економіка
Уже зараз наближені до влади США великі бізнеси переорієнтуються на Індію та Мексику. Тож Китаю ще доведеться поборотися за ринки.
19.11.2023, 13:00