Що там у Вітюка?

КРИМІНАЛ
14 вересня, 18:43
Що там у Вітюка?

Усі спіймані на гарячому корупціонери демонстративно сміються в очі суспільству та навіть вже не ховаються.

Пам’ятаєте історію про кібер-генерала СБУ Вітюка? Спочатку журналісти виявили в нього елітну нерухомість на мільйони доларів, потім він організував травлю журналіста-викривача через підконтрольне ТЦК, все це зафільмували та оприлюднили, і після грандіозного скандалу Голова СБУ Малюк повідомив, що Вітюк спочатку відсторонений, а потім знятий з посади начальника кібер-Департаменту СБУ і «відправлений на фронт».

А тепер дивіться на фото, де саме у Вітюка пролягає «фронт»: у Києві, на конференції, організованій Генштабом. Тобто ГШ показово демонструє «рукопожатність» скандального генерала.

На цій конференції відомі особи не чураються фотографуватися з Вітюком. У тому числі заступник Головнокомандувача ЗСУ. Ну подумаєш – корупціонер, шо тут такого? Зате він патріот. Вкрав на мільйон, але передав на дрони аж десять копійок. Просто йому не повезо, його спіймали кляті журналюги. Саме так це виглядає з нашого боку екрану.

До речі, хто знає людей на фото – запитайте їх як вони ставляться до корупції загалом і чому полюбляють фотографуватися з корупціонерами.

Я впевнений, що і десь так само «воює» і колишній Голова Держспецзв’язку бригадний генерал Щиголь, якому НАБУ офіційному висунуло підозру у корупції. А його подільник та заступник Жора – так той взагалі на расслабончику роздає інтерв’ю і навіть повернувся у Громадську раду при Держспецзв’язку. Щоб контролювати корупцію в цій установі, ага.

Вони взагалі не бояться суду, абсолютно впевнені у виправдальному вироку, а може й у подальшому відновленні на посадах.

Тобто усі спіймані на гарячому корупціонери демонстративно сміються в очі суспільству та навіть вже не ховаються. А деякі офіційні особи та «лідери суспільної думки» толерують все це.

Ось чому так важко побороти корупцію у сучасній Україні.
Проблема ж не у поганих корупціонерах – а у середовищі, з якого вони вийшли.

Це середовища начебто проти корупції, але глибоко в душі багато хто мріє зайняти їхнє місце. Саме тому полум’яні викривачі корупції часів януковича стали мега-корупціонерами часів Зеленського. І кінця цьому поки не видно.

Рівень корупціофобії в українському суспільстві залишається недостатнім, а черги на державні посади з відносно невеликими зарплатами — захмарні. При цьому багато справ розвалюється у судах, у тому числі – через суддівську корупцію.

Про спійманих на гарячому усі знають, що вони корупціонери, але немає відрази до них, соціальної ізоляції, ставлення скоріше як до невдахи-бізнесмена, навіть жаліє дехто. Ось коли до корупціонера буде відношення як до, скажімо, педофіла – ось тоді можна говорити про перспективи перемоги над корупцією.

А поки що радісні спільні фоточки.

P.S.: До речі, а як там почуваються кримінальні провадження стосовно перешкоджання журналістської діяльності по Бігусам (ДЗНД СБУ) чи по Шульгату (ДКІБ СБУ)? Бо фігуранти почувається прекрасно, судячи з фото.
 

Автор : Костянтин Корсун
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Бикотека Зеленського і засмальцьоване хакі Єрмака стає проблемою.
28 вересня, 17:36
Опінії
Треба було Кошового відправляти.
27 вересня, 11:55
Опінії
Збільшення надоїв стимулює корову давати ще більше молока.
26 вересня, 10:24
Опінії
Влада належить саме до тієї, «кайфуючої» країни.
25 вересня, 09:25
Полтава
Надихавшись плану «перемог без перемог» від Зеленського, пройдисвіти з Полтавської міськради вирішили не відставати.
23 вересня, 15:35
Опінії
Для когось і зєлємарафон зі «Сватами» — то справжня «висока культура». Що вже казати про стан освіти із наукою в Україні.
22 вересня, 18:49