Штучний інтелект несе дві потенційних загрози

22 квітня, 18:16
Штучний інтелект несе дві потенційних загрози

Перша з них загрожує життю окремих людей. Друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною

Американський фізик-теоретик і популяризатор науки Мічіо Кайку в інтерв’ю ВВС розповів про те, чи варто людству боятися розвитку штучного інтелекту, і які загрози цей розвиток може нести.

За його словами, наразі людству загрожують три небезпеки: загроза ядерної війни, глобальне потепління та біологічна зброя. Але до них необхідно додати й четверту: розвиток штучного інтелекту. Причому, цей розвиток пов’язаний з двома потенційними загрозами, які зовсім різні.

«Перша з них абсолютно конкретна і безпосередньо загрожує життю окремих людей: дрони, здатні розпізнавати риси обличчя і навмисно чи випадково вбивати будь-кого і коли завгодно. Таким чином у нас з'явиться автоматична машина для вбивства. Машина, яка зможе літати, яка зможе спостерігати за місцевістю, ідентифікувати конкретну людину та вбити її, наприклад, влаштувавши якусь аварію. Сюди можна віднести і війни, тобто навмисну спробу однієї країни вбити солдатів країни-противника», — пояснив науковець.

За його словами, це може відбутися вже протягом найближчих років.

Втім, друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною. Вона настане тоді, коли штучний інтелект наблизиться до інтелекту людини.

«Ось я і думаю, що цілком можливо, що через 100 років у нас з'являться роботи, які практично не відрізняються від людей. До цього моменту ми маємо зробити все можливе, щоб у них не з'явилася власна думка і щоб вони в жодному разі й подумати не могли напасти на нас. Ми повинні будемо вставити в їхній мозок чіп, який би їх відключав, якщо у них тільки виникнуть думки про вбивство», - наголосив Кайку.

Втім, вчений підкреслив, що до цього ще далеко і у людства є багато часу в запасі, щоб підготуватися.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
вчора, 15:42
Життя
NASA виявило зменшення запасів прісної води на суші і під землею, що пов'язано з посухами та кліматичними змінами.
30 листопада, 15:05
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18