Шведські науковці винайшли препарат проти алкогольної залежності

12.06.2023, 18:24
Шведські науковці винайшли препарат проти алкогольної залежності
Фото: Bild

Дослідники з факультету фармакології Ґьотеборзького Університету несподівано для себе виявили незвичайний побічний ефект семаґлутиду.

Йдеться про активний інгредієнт багатьох препаратів, які приймають пацієнти з ожирінням чи діабетом, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Bild".

Семаґлутид зазвичай вводиться під шкіру раз на тиждень крапельним шляхом, хоча у деяких західних країнах він також доступний як пігулка, видана за лікарським рецептом.

Як стверджують шведські науковці, вони спочатку привчили піддослідних мишей до алкоголю, спровокувавши залежність, а потім ввели семаґлутид, який згодом призвів до значного зниження (приблизно на 50%) споживання спиртних напоїв.

«Між проведенням досліджень на тваринах і на людях є суттєві відмінності. Проте дослідження зі старішими версіями препаратів для лікування діабету з аналогічною дією, як у семаґлутиду, вже показали зниження споживання алкоголю у людей», – прокоментувала одна з ініціаторів дослідження професор фармакології Ґьотеборзького Університету пані Елізабет Єрлхаґ.

Науковці у галузі медицини зі Швеції вважають, що семаглутид також може бути корисним для лікування інших залежностей, наприклад, від нікотину, кокаїну або опіоїдів.

«Станом на тепер ми відбираємо групу добровольців, які зголосилися взяти участь у нашому експерименті. Коли він розпочнеться сказати важко, але точно цьогоріч», – додала Елізабет Єрлхаґ.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що американські дослідники з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань створили вакцину від ВІЛ, і навіть попередньо випробували її на тваринах.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51