Шведські науковці винайшли препарат проти алкогольної залежності

12.06.2023, 18:24
Шведські науковці винайшли препарат проти алкогольної залежності
Фото: Bild

Дослідники з факультету фармакології Ґьотеборзького Університету несподівано для себе виявили незвичайний побічний ефект семаґлутиду.

Йдеться про активний інгредієнт багатьох препаратів, які приймають пацієнти з ожирінням чи діабетом, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Bild".

Семаґлутид зазвичай вводиться під шкіру раз на тиждень крапельним шляхом, хоча у деяких західних країнах він також доступний як пігулка, видана за лікарським рецептом.

Як стверджують шведські науковці, вони спочатку привчили піддослідних мишей до алкоголю, спровокувавши залежність, а потім ввели семаґлутид, який згодом призвів до значного зниження (приблизно на 50%) споживання спиртних напоїв.

«Між проведенням досліджень на тваринах і на людях є суттєві відмінності. Проте дослідження зі старішими версіями препаратів для лікування діабету з аналогічною дією, як у семаґлутиду, вже показали зниження споживання алкоголю у людей», – прокоментувала одна з ініціаторів дослідження професор фармакології Ґьотеборзького Університету пані Елізабет Єрлхаґ.

Науковці у галузі медицини зі Швеції вважають, що семаглутид також може бути корисним для лікування інших залежностей, наприклад, від нікотину, кокаїну або опіоїдів.

«Станом на тепер ми відбираємо групу добровольців, які зголосилися взяти участь у нашому експерименті. Коли він розпочнеться сказати важко, але точно цьогоріч», – додала Елізабет Єрлхаґ.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що американські дослідники з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань створили вакцину від ВІЛ, і навіть попередньо випробували її на тваринах.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39