Created with Sketch.

Слідом за Кораном у Стокгольмі спалять єврейську та християнську Біблію

15.07.2023, 13:20
Фото: google

Згідно з рішенням, яке шокувало релігійні громади, шведська влада дозволила публічне спалення священних фоліантів.

Організатори та виконавці провокаційної акції не називаються, хоча підозрюють, що це єгиптянин, який подав подібний запит у січні. Тоді особа у своєму поданні стверджувала, що хоч і вважає спалення священних документів огидним, але відчуває гнів і таким чином хоче змусити діалог. На що спрямована його злість і з ким він хоче почати діалог, спаливши книги, поки невідомо.
Єврейські громади Швеції засудили цю акцію в п’ятничній заяві, оскільки «Тора є нашим найсвятішим моральним кодексом і етикою, яка змінила світ, у якому ми живемо». До цієї думки приєднався і посол Держави Ізраїль у Стокгольмі.

Серія протестів з Європи та США рішуче попереджає, що спалення єврейських релігійних книг часто було центром екстремальних переслідувань, погромів і вигнань протягом всієї історії, які врешті завершилися Голокостом.
Єврейська центральна рада також нагадує нам, що під час Стокгольмської агресії проти ісламської священної книги Корану вона висловила свою солідарність з мусульманами та засудила використання свободи слова для розпалювання ненависті.

Єврейська громада вважає нападки на релігійні ідеї небезпечними та осудними для послідовників будь-якої віри. Під час суботньої провокації будуть спалені примірники не лише Тори, а й Нового Завіту, що також є примітивним і грубим порушенням почуттів християнських громад.
У кількох меморандумах протесту згадується, що дозвіл на розпалювання ненависті загрожує життю та безпеці багатьох християн у багатьох частинах світу, таких як Ірак, Пакистан і кілька країн Африки.

Той факт, що спалення відбувається не перед синагогою чи єврейським культурним закладом, а перед посольством Ізраїлю, вказує на те, що це також протест проти ізраїльської політики, яка має мало спільного зі святістю документів.
Держава Ізраїль регулярно терпить і визнає демонстрації проти неї, де спалюють ізраїльські прапори, дуже часто супроводжуючи американський прапор. Подібні події є майже звичним явищем на Близькому Сході, в Ірані, а також у європейських мусульманських громадах, і вони не викликають бурхливої ​​реакції чи наслідків.
Ізраїльське законодавство передбачає кримінальну відповідальність за спалення будь-якої священної книги, включаючи Коран, і забороняє образу будь-якої релігії.
Відповідно до положень Кримінального кодексу, «якщо особа знищить, пошкодить або осквернить місце відправлення культу або будь-який об’єкт, який вважається священним групою осіб, з наміром образити їхню релігію або усвідомлюючи, що це може бути вважається правопорушенням відповідно до їх релігії, то може бути призначено три роки позбавлення волі».

Читайте також
Посмак чак-чаку: саміт БРІКС у Казані залишив безліч питань без відповідей
Політика
До Міжнародного дня художника у Чорнухах відкрилася виставка живопису
Мистецтво
У Білій Церкві презентуватимуть проєкт, присвячений водогону Даміловського
Історія
Ерзянська мова знову зазвучала піснею у Ніжині
Політика
Чин воїнів УПА вшанували на Львівщині
Історія
Греко-римські борці з'їхалися на зональний чемпіонат України до Лубен
Спорт