"Слуги неукраїнського народу" продовжують захищати зрадників та колаборантів
Давид Арахамія заступився за "бійця батальйону Монако", який вирішив скласти мандат
Народний депутат від забороненої в Україні партії "Опозиційна платформа - За життя" Ігор Абрамович 6 лютого написав заяву про складання мандату.
Розповідаючи про це, голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія "передав куті меду" та зробив з представника проросійської партії ледь не головного патріота парламенту.
Про "проукраїнську позицію" та "внесок" Абрамовича у "зміцнення стійкості українського парламенту перед зовнішнім агресором" нардеп написав у своєму Telegram-каналі.
Водночас Арахамія не згадав ані про те, що Абрамович втік з України за кілька днів до повномасштабного вторгнення, живе на Лазурному узбережжі у Франції, не відвідує засідання парламенту і неабияк приклався до оборудок скандального олігарха Павла Фукса з українськими надрами.
За версією Арахамії, Абрамович завжди мав проукраїнську позицію.
"Достатньо поглянути на "синхронність" його голосування з колишніми однопартійцями. Простіше кажучи, – свій серед чужих у тилу п’ятої колони", – пише голова фракції "Слуги народу".
Ба більше, виявляється, цей нардеп від ОПЗЖ дуже приклався до "відсічі агресору".
"Створена ним депутатська група "Відновлення України", яка послідовно підтримує всі важливі для майбутнього країни та відсічі агресора законодавчі рішення, у найважчі місяці війни лише зміцнила стійкість нашого парламенту перед зовнішнім агресором", – додав Арахамія.
Такі характеристики на адресу Абрамовича багато кого здивували. Приміром, відомий український журналіст Валерій Калниш наголосив: глава президентської фракції у парламенті "перебрав з дифірамбами".
"Тут Давид Арахамія, анонсуючи складання депутатського мандату Ігорем Абрамовичем з ОПЗЖ, перебрав з дифірамбами... Варто нагадати, "свій" звалив в Ніцу від початку війни і не відвідує останні пів року засідання Ради. Такий собі приклад для наслідування", – написав він.
Абрамович дійсно, як і низка інших депутатів від ОПЗЖ, став представником так званого "батальйону Монако", так українські журналісти охрестили політиків, які з початком повномасштабної війни (до наближення якої багато хто з них доклався) втекли з України.
Однак якщо однопартійка Абрамовича Наталія Королевська з чоловіком Юрієм Солодом, а також скандальний столичний забудовник Вадим Столар обрали для проживання Об’єднані Арабські Емірати - він сам вирішив оселитися на Лазурному узбережжі.
Для того, аби залишити Україну, Абрамович замовив у лютому 2022 року приватний борт на 50 осіб. Цей борт, як писали ЗМІ, мав вивезти з Києва у Відень родичів однопартійців, а також бізнес-партнерів Абрамовича.
Влітку 2022 року журналісти-розслідувачі зустріли Абрамовича біля розкішного маєтку на французькому мисі Кап-Ферра. Біля нього також бачили два "Мерседеси", зареєстровані на Абрамович Олену Давидівну, вірогідно, матір депутата.
Цікаво, що у французькому реєстрі зазначено, що за адресою, де розташовано маєток, зареєстрована фірма російського банкіра Бориса Давлетьярова. Тож журналісти припустили, що український депутат орендував віллу у російського фінансиста.
У роботі парламенту "депутат з проукраїнською позицією" участі не брав: за даними руху "Чесно", він пропустив всі засідання Ради під час повномасштабної війни, щодо яких є дані.
Не помічений Абрамович і у захисті України від агресора: залишивши країну за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення, за рік він повертався на батьківщину лише раз - у січні 2023 року, та й то ненадовго.
За даними ЗМІ, Абрамович вважається "сірим кардиналом" Харківської міської ради. У газеті міськради "Харьковские известия" вже після повномасштабного вторгнення його чимало піарили. Також Абрамович в онлайн-режимі був присутній на зустрічі представників мерії з англійським архітектором Норманом Фостером, який працює над Стратегією розвитку повоєнного Харкова.
За інформацією Харківського антикорупційного центру, афілійовані з Абрамовичем фірми отримують багато підрядів на відновлення Харківщини: вони задіяні у відбудові знищених Росією будинків, доріг та мостів. Окрім того, людей Абрамовича призначають на ключові позиції Харківської міської ради.
Та й до війни "проукраїнський" Абрамович не раз виявив свою "проукраїнськість. Зокрема, розслідувачі проєкту "Наші гроші" називали його "партнером" скандального олігарха Павла Фукса: він допомагав компаніям Фукса отримувати спецдозволи на видобуток надр.
За даними ЗМІ, у 2021 році Державне бюро розслідувань зацікавилося службовими особами Держгеонадра та Міненерго, яких запідозрили в зловживанні службовим становищем при видачі у 2018 році спецдозволів 23 фірмам. Із загального числа 16 фірм за схемою апробації (в обхід аукціонів) отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів, в ДБР їх пов’язують з Павлом Фуксом, команду якого розслідувачі назвали "куратором Держгеонадр".
Мова тоді йшла про ТОВ "Твинс Груп", ТОВ "Еліон інвест", ТОВ "Наєр компані", ТОВ "Прайс компані", ТОВ "Сабсоіл компані", ТОВ "Надра ойл груп", ТОВ "Віленда-ресурс 2000", ТОВ "Надра сервіс інвест", ТОВ "Трендс сістем", ТОВ "Голдвін груп", ТОВ "Фартіс трейд", ТОВ "Кердін груп", ТОВ "Дісанс", ПП "Західбудімпекс", ТОВ "Газ-інвест актив" та ТОВ "Аталан".
"За даними слідчих ДБР, з метою ухилення проведення аукціонів посадові особи Держгеонадр навмисне створювали перешкоди іншим заявникам і приймали рішення щодо відмови в розгляді поданих ними документів. Все це робилося в інтересах фірм з оточення Фукса. Всі перераховані юрособи були зареєстровані з липня до жовтня 2017 року. А також майже одночасно Держгеонадра видало їм спецдозволи – з жовтня до грудня 2018 року. Тоді обов’язки голови служби тимчасово виконував Олег Кирилюк. Співрозмовники "ЕП" стверджують, що якраз тоді куратором Держгеонадр була команда Фукса. А саме спецдозволами для нього займався Ігор Абрамович – нинішній нардеп ОПЗЖ", – писали "Наші гроші".
Журналісти зазначили, що і Фукс, і Абрамович народилися у Харкові. У 2015 році останній очолив ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія", що володіє харківською теплоелектроцентраллю "Есхар". Того ж року "ДВ нафтогазовидобувну компанію" викупив Фукс у Юрія Бойка, співкерівника ОПЗЖ.
"Абрамович – зять Семена Сироти, що багато років працював в оточенні покійного мера Харкова Геннадія Кернеса, соратником якого був Фукс. Також Абрамович був помічений в одному авто з нардепом "Слуги народу" Остапом Шипайлом, якого співрозмовники ЕП" називають однією з опор Фукса в президентській команді", – пише видання.
Також журналісти згадали оприлюднені у мережі скриншоти листування Абрамовича з Фуксом, присвячені інтересу групи ДТЕК Ріната Ахметова до Майорівського родовища. Його серед інших двох десятків родовищ ще за часів президентства Віктора Януковича отримала наближена до тодішнього міністра екології Едуарда Ставицького фірма "Голден деррік".
"Після зміни влади новим власником фірми називали саме Фукса, тоді ж були створені нові фірми, на які переписали скандальні спецдозволи "Голден деррік". В березні 2021 року Держгеонадра на виконання рішення РНБО анулювала їх", – писали "Наші гроші".
15 жовтня 2021 року секретар РНБО Олексій Данилов повідомив, що СБУ займеться фірмами з оточення Фукса, які отримали спецдозволи на надра в 2018 році. Одночасно нинішні власники цих спецдозволів вже запропонували купити їх видобувним компаніям. Проти самого ж Фукса було запроваджено санкції за рішенням РНБО.
А ось Абрамовичу, котрий, за даними журналістів, мав безпосередній стосунок до оборудок Фукса з надрами, це зійшло з рук. Як і багаторічна діяльність у складі проросійської політсили, яка стала в Україні справжньою "п’ятою колоною", що діяла в інтересах ворога.
Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Керівництво «Слуг» — Давид Арахамія та Олена Шуляк — не підтримують якнайшвидше позбавлення повноважень депутатів від ОПЗЖ. Вони та ще майже 70 парламентарів відмовилися підписати звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, у якому пропонують винести на голосування до сесійної зали низку відповідних законопроєктів.
Нагадаємо, що в червні навколо російського олігарха Романа Абрамовича спалахнув скандал. Ректор Тель-Авівського університету Аріель Порат зізнався, що написав листа американському послу в Ізраїлі на підтримку російського олігарха через те, що Абрамович "пожертвував 50 млн доларів". Фактично це можна вважати хабарем, хоча юридично є допомогою університету.
Такі ж листи підписала ціла низка відомих ізраїльтян.
Голова фракції "Слуга народу", представник України на переговорах з рф Давид Арахамія у своєму лобізмі на підтримку російського олігарха пішов далі.
Його лист із підтвердженням "порятунку Абрамовичем" 400 тис. українців юристи олігарха використовують у судах для скасування санкцій.
І це в той час, як інші прихильники скасування санкцій проти Абрамовича вже зізналися, що фактично отримали хабар за це.
Арахамія не єдиний лобіст Абрамовича в Україні. За інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.