Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання

Позиція
27 лютого, 09:10

Слуги урода, які очолили представництво Голоборотька у Полтавській міській раді, зробили ремонт.

Щоправда, після їх втручання зі своїм баченням, виходячи з їх глибокої компетентності у галузі архітектури та будівництва, Будинок дворянського зібрання став схожим на того урода, чиї інтереси вони представляють.

Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання_1Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання_2Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання_3Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання_4

Не будемо оцінювати потуги ямщиків і денщиків, які заполонили покої Полтавської міської ради.

Але ж і серед них є забудовники, у яких очі не на дупі ростуть.

Зрозуміло, що після Петровського кадетського корпусу, будинку генерал - губернатора, спаплюженого і напівзнищеного ДБРом, черга прийшла і до Будинку дворянського зібрання.

Шкода, що розумні люди в місті перевелися, а до влади прийшла якась шелупонь.

Господи, бережи Україну


Довідково:

Будинок Полтавського дворянського зібрання був одним з громадських і культурних центрів міста.

І ямщиків з денщиками тоді до нього не пускали. Їх допускали лише до коней.

Слуги урода відремонтували Будинок дворянського зібрання_5

Влітку 1813 року тут відбулося ушанування Гаврила Державіна. У 30-х роках XIX століття працювала перша у Полтаві громадська бібліотека, попечителем якої був Микола Цертелєв (1790—1869) — фольклорист, один з перших дослідників і видавців української народної поетичної творчості.

Традиційно це також було місце концертних виступів для дворян. Зокрема У 1879 році у залі Дворянського зібрання дав два концерти Модест Мусоргський, в 1881 році виступала художниця Марія Башкирцева. У різні часи концертували Антон Рубінштейн, Петро Чайковський, Олександр Скрябін, Сергій Рахманінов. У 1897 році співав Федір Шаляпін.

Як зазначає краєзнавець і автор сайту «Історія Полтави» Борис Тристанов, на чолі дворянського суспільства губернії стояли губернські предводителі дворянства, а на чолі повітів — повітові. Дворянські предводителі обиралися кожні три роки на чергових губернських і повітових зборах дворян. У цій статті вважаю за необхідне розповісти про усіх полтавських губернських предводителях та їх обов'язках.

Усіх губернських предводителів з 1802 року було 22. Тут їх перелік, з вказівкою часу їх перебування на цій посаді і біографічними відомостями про них.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Полтава
Шестиразова чемпіонка України, дворазова чемпіонка Європи та чемпіонка світу з боксу Анжела Торська сьогодні відзначає 46-річчя.
30 березня, 12:45
Полтава
Чарівна Полтава зачаровує шедеврами архітектури мамаїв, ямщиків, денщиків, та інших арахамій.
24 січня, 11:57