Created with Sketch.

Сьогодні відбудеться розгляд корупційних справ Олексія Басана та Миколи Різника

вчора, 09:45

ВАКС переглядає виправдовувальний вирок Олексія Басана. А Котелевський суд другий рік розглядає справу Різника.

29 жовтня Апеляційна палата ВАКС перегляне виправдовувальний вирок Олексія Басана.

Нагадаємо, що 27 червня Вищий антикорупційний суд виніс виправдовувальний вирок ексочільнику Агентства місцевих доріг Полтавщини Олексію Басану.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року Басана визнано невинуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України та виправдано у зв'язку з відсутністю у його діях складу злочинів. Цим же вироком суд вирішив питання щодо заходів забезпечення кримінального провадження, речових доказів і документів та процесуальних витрат.

19 липня 2024 року прокурор САП подав апеляційну скаргу на вирок суду.

5 серпня 2024 року Апеляційна палата ВАКС відкрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора на вирок Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року в кримінальному провадженні №52019000000000238 від 25 березня 2019 року про обвинувачення Олексія Басана, у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України.

15 серпня 2024 року Апеляційна палата ВАКС постановила: закінчити підготовку та призначити розгляд провадження за апеляційною скаргою прокурора на вирок Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року в кримінальному провадженні №52019000000000238 від 25 березня 2019 року про обвинувачення Олексія Басана  у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (м. Київ, пров. Хрестовий, буд. 4) на 13 год 00 хв 22 серпня 2024 року.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимог Закону України «Про публічні закупівлі», уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України. У результаті майже 29 млн грн було використано не за цільовим призначенням.

Крім того, з'ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн грн.

Розслідування цих фактів здійснювалось детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.

«Останній Бастіон» кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Басана. Розслідування НАБУ зачепило лише одну із численних корупційних схем.

За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг, Басан наразі будує шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.

Корупційна справа Миколи Різника

29 жовтня має відбутися 20-те засідання у справі Миколи Різника.

Розгляд справи неодноразово було відкладено, оскільки сторони обвинувачення та захисту знову заявили клопотання про відкладення розгляду справи.

Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.

З лютого 2023 року корупційна справа Миколи Різника знаходилася на стадії підготовчого судового засідання.

Суддя Гуляєва Г.М. з грудня 2022 року не може закрити підготовче судове засідання, та перейти до розгляду справи по суті.

Сторона захисту Миколи Різника та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Дмитро Богатирьов постійно подають клопотання про відкладення розгляду справи.

Таким чином суддя та прокурор зумисно затягують розгляд корупційної справи, щоб Микола Різник зумів уникнути реального та справедливого покарання за вчинені злочини.

З 17 червня 2024 року у ВРП перебуває скарга на суддю Гуляєву, яка зумисно затягує розгляд справи Миколи Різника. Доповідачем визначено члена ВРП Олега Кандзюбу. Але за 4 місяці скарга на суддю Гуляєву так і не була розглянута ВРП.

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєва Ганна Миколаївна та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Богатирьов Дмитро Костянтинович та член Вищої ради правосуддя Кандзюба Олег Володимирович відпустили корупціонера Миколу Різника за кордон.

Різника, який давно має сидіти за ґратами, відпускають у численні закордонні відрядження. Суддя і прокурор чомусь не вбачають у цьому жодних ризиків.

Останнє судове засідання у справі Миколи Різника відбулося 30 вересня (в цей день Різник поширив у своєму TikTok відео з Нью-Йорку).

На цьому засіданні суд розглядав клопотання адвоката Миколи Різника про повернення обвинувального акта прокурору.

Суддя відмовила у задоволенні клопотання сторони захисту Різника.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Олексія Басана та Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Читайте також
В одеському МСЕК викрили схему заробітку на фіктивній інвалідності
Кримінал
Українські суди дуже поблажливі до корупціонерів
Політика
Антикорупційний суд випустив з-під варти тестя Насірова
Політика
Контррозвідники живуть не гірше за прокурорів
Політика
Голова МСЕК Хмельниччини Крупа досі на посаді
Політика
У директора волинського лісгоспу знайшли майна на 27 млн грн
Кримінал