SpaceX відправить на Місяць модуль компанії українського бізнесмена для програми "Артеміда"

СВІТ
21.05.2021, 09:30
SpaceX відправить на Місяць модуль компанії українського бізнесмена для програми "Артеміда"

SpaceX погодилася доставити на Місяць модуль Blue Ghost компанії Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова.

Запуск має відбутися у 2023 році в рамках космічної програми "Артеміда".

Про це повідомила компанія Firefly Aerospace.

Модуль Blue Ghost відправиться до Місяця на ракеті Falcon 9, яка вже здійснила понад 10 вильотів до орбіти з супутниками та космічними кораблями CrewDragon. Модуль доставить на Місяць десять корисних вантажів NASA для досліджень в рамках програми "Артеміда".

"Місія Blue Ghost буде включати доставку корисних вантажів NASA, які будуть підтримувати наукові місячні дослідження і сприятимуть розвитку сталої присутності на Місяці в рамках програми "Артеміда", - сказав віце-президент SpaceX з комерційних продажів Том Очінеро.

Метою програми NASA під назвою "Артеміда" є повернення американських астронавтів на Місяць та освоєння його. Космічне агентство планує в рамках "Артеміди" доставити на Місяць першу жінку.

"Це дуже важлива місія, над якою працюють найкращі вчені та найлегендарніші компанії у сфері космосу. Подібна кооперація відіграє велике значення для подальшого розвитку всього людства ", - прокоментував Макс Поляков, основний інвестор Firefly Aerospace.

Firefly отримала контракт від NASA з доставки наукового обладнання на Місяць в лютому 2021 року. З того моменту команда інженерів розробляє та тестує сам модуль і систему навігації. Роботи проходять на території заводу Firefly в Техасі, США.

"Firefly надзвичайно рада відправити модуль Blue Ghost на поверхню Місяця на ракеті Falcon 9 на першому етапі доставки", - прокоментував Том Маркусик, CEO Firefly Aerospace.

Модуль Blue Ghost, названий так в честь рідкісного виду жуків-світляків, Phausisreticulata, здійснить посадку в Море Криз, що на видимій стороні Місяця. У його завдання входить доставка корисного навантаження на орбіту Місяця і потім на поверхню супутника за 14 днів.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27