Загін спецназу ВМС США, який ліквідував у 2011 році очільника міжнародного терористичного угруповання «Аль-Каїда» Усаму бен Ладена, готується до місії з надання допомоги Тайваню у разі військового протистояння з Китаєм.

Про це повідомляє газета Financial Times.

Тренування йдуть уже більше року у штаб-квартирі групи у місті Вірджинія-Біч, приблизно за 250 км на південний схід від Вашингтона. Підготовка посилилася після того, як колишній командувач підрозділу ЗС США в Індо-Тихоокеанському регіоні Філ Девідсон попередив, що Китай може напасти на Тайвань протягом шести років.

Представник Пентагону підтвердив FT, що американські сили «готуються та тренуються для широкого спектра непередбачених обставин».

Загін Seal Team 6 вважається одним із найелітніших підрозділів в армії США. До його завдань входить оперативна та стратегічна розвідка на морі та у прибережній смузі, проведення розвідувально-диверсійних заходів, боротьба з тероризмом, морським піратством, захопленням судів, заручників тощо.

Раніше стало відомо, що США розробили стратегію Hellscape («Апокаліптичний пейзаж») для відбиття спроб Китаю захопити Тайвань.

Згідно з планом, як тільки китайські кораблі рушать у бік Тайваню, США випустять тисячі повітряних та морських безпілотників. Це дасть час Тайваню, США та союзним силам підготувати адекватну відповідь, говорив Washington Post адмірал Семюель Папаро. Для реалізації стратегії Hellscape США витратять $1 млрд, які підуть на виробництво великої кількості безпілотників.

Очільник КНР Сі Цзіньпін поставив завдання перетворити Народну визвольну армію Китаю (НОАК) на «збройні сили світового рівня» до 2027 року. У США розцінили це як підготовку до захоплення Тайваню.

В останні роки Китай наростив військову активність у Тайванській протоці, але заявляв про прагнення «мирного возз’єднання» з Тайванем. У свою чергу, прем’єр країни Лі Цян у березні цього року наголосив, що Пекін «буде твердим у просуванні справи возз’єднання Китаю». При цьому, на думку директора ЦРУ Вільяма Бернса, китайське керівництво має сумніви в успіху вторгнення на Тайвань.

Китай вважає Тайвань своєю невід’ємною територією. Однак Тайбей, який оголосив про незалежність у 1949 році, категорично відкидає модель «одна країна — дві системи», яку з 1980-х просуває Пекін.

В останні роки Пентагон також направляє на Тайвань дедалі більше регулярних спецпідрозділів для виконання місій, у тому числі для навчання тайванських військових.

Минулого тижня директор ЦРУ Білл Бернс повідомив газеті Financial Times, що 20% його бюджету присвячено Китаю, що на 200% більше, ніж за три роки.