США можуть підтримати передачу Україні винищувачів F-16
США підтримують внески, які союзники роблять для України
Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер очікує, що Вашингтон підтримає ідею союзників передати Україні винищувачі F-16.
Про це він сказав в інтерв'ю Delfi.
На запитання, чи готовий Білий дім дозволити Нідерландам постачання F-16 Україні, Карпентер заявив:
«Ми вже давно дотримуємося думки, що те, що постачають наші союзники – це їхня справа. І ми підтримуємо незліченні внески, які наші союзники зробили для України… І тому я очікую, що в США буде широка підтримка наших союзників, які продовжуватимуть нарощувати свій внесок».
На уточнювальне запитання, чи стосується це винищувачів, він відповів ствердно.
Вчора стало відомо, що Нідерланди готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16. Якщо від України надійде відповідний запит.
"Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість постачання Україні винищувачів F-16, якщо про це попросить український уряд", - цитує видання NL Times главу МЗС країни Вопке Хьокстра.
За його словами, Кабінет міністрів Нідерландів розглядатиме таке прохання "відкрито".
F-16 – наймасовіший бойовий літак у світі з великим спектром озброєнь. Завдяки своїй універсальності і відносно невисокій вартості F-16 користується успіхом на міжнародному ринку озброєнь, перебуваючи на озброєнні 24 країн. F-16 є наймасовішим винищувачем четвертого покоління. Саме його хочуть отримати Повітряні сили ЗСУ.
F-16A та F-16B – це перші серійні варіанти винищувача у одномісній та двомісній версії. Ці варіанти включають версії Block 1, 5, 10, 15 і 20. Block 15 був першою серйозною зміною F-16 зі збільшенням горизонтальних стабілізаторів.
Це найчисельніший з усіх варіантів F-16, загалом виготовлено 475 літаків цієї моделі.
Багато літаків F-16A/B модернізували по стандарту Mid-Life Upgrade (MLU) Block 20. Вони стали функціонально еквівалентними моделям C/D середнього виробництва.
F-16AM/BM Block 25 отримали покращену авіоніку в кабіні пілотів та радар, який додав можливість роботи за будь-якої погоди поза межами видимості. Літаки отримали можливість застосовувати ракети класу «повітря-повітря» AIM-7 та AIM-120.