США не надають ракети ATACMS Україні, але продають їх Марокко

СВІТ
13.04.2023, 10:27
США не надають ракети ATACMS Україні, але продають їх Марокко

Марокко замовила HIMARS з ракетами ATACMS, а також стелс-бомби AGM-154C JSOW по 6,25 млн доларів за одиницю

Навіть контракти на відносно незначну кількість озброєння вже вимірюються у майже мільярдних сумах.

Завдяки вкрай ефективному застосуванню HIMARS Збройними Силами України ця ракетна система за дуже короткий строк завоювала просто астрономічну популярність і з 2022 року її замовили вже п'ять країн: Австралія, Естонія, Литва, Латвія, Нідерланди, а зараз до них приєдналось Марокко, - пише Defence Express.

Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США (Defense Security Cooperation Agency) офіційно повідомлено, що згоду на продаж до Марокко систем HIMARS надано.

Мова йде про 18 пускових та об'єктивно незначна кількість боєприпасів: всього 72 ракети GMLRS (можливо мова йде про "пакети" на шість ракет у кожному, але у повідомлені не застосовано термін Pod), а також 40 ракет M57 ATACMS.

США не надають ракети ATACMS Україні, але продають їх Марокко_1

Загалом угода, разом із супутнім оснащенням, додатковими машинами, логістикою та навчанням, обійдеться у 524,2 млн доларів.

Окрім HIMARS Марокко також отримало дозвіл на закупівлю високоточних плануючих бомб AGM-154C JSOW.

Цей боєприпас вагою близько 500 кг вироблений з використанням технології малопомітності, оснащений (у варіанті C) бойовою частиною вагою 225 кг, яка дозволяє боротись з укріпленими об'єктами.

Дальність скиданням AGM-154C JSOW зі значної висоти складає 130 км.

Водночас вартість AGM-154C JSOW для Марокко, яка замовила лише 40 таких боєприпасів, склала 250 млн доларів разом з усіма супутніми послугами.

Тобто один AGM-154C JSOW обійшовся країні у 6,25 млн доларів за одиницю.

Носіями таких боєприпасів у Марокко, вочевидь стануть F-16, яких у країні 23 одиниці, іншу частину тактичної авіації повітряних сил складають 22 F-5 Tiger та 26 Mirage F1, до яких JSOW не інтегрована.


Від "Останнього Бастіону":

Хочемо зауважити, що якщо Україна хоче отримати високотехнологічну західну зброю, то вона має її купувати за гроші, а не надіятися, що хтось нам її передасть безоплатно.

Приклади Марокко і Польщі показують, що країни, які передбачають загрозу війни, готуються до цього: купують зброю, розбудовують армію.

А в Україні, під час війни, Володимир Зеленський та "Слуги неукраїнського народу" вкладали мільярди у "Велике крадівництво".

Нагадаємо, що Володимир Зеленський сам розповідав журналістам "Радіо Свобода" про "Я вам ничего не должен".

А тепер Зеленський просить зброю у партнерів України, вважаючи, що вони мають її надати безоплатно.

Читайте також:
Світ
Продажі американської зброї іноземним урядам у 2023 році зросли на 16% - до рекордних 238 мільярдів доларів США.
30 січня, 10:58
Світ
Уряд Австралії планує придбати 22 установки і супутнє обладнання загальною вартістю 975 мільйонів доларів.
20.08.2023, 13:45
Світ
Передбачається, що надані снаряди використовуватимуться насамперед Сполученими Штатами для поповнення своїх запасів
12.04.2023, 08:39
Світ
Ізраїль став виправдовувати свою окупацію півдня Лівану наявністю арсеналів із російською зброєю. Угруповання «Гізболла» не заперечує.
12:23
Світ
Шведська компанія «Mojang Studios» запланувала запустити власні аналоги Дійснейленду і Леґоленду. Перші з'являться у Британії та США.
вчора, 20:32
Світ
Ресурсна федерація московії невпинно розширює зону свого впливу та присутності в Африці. Неоколоніалістам треба надра «чорного континенту».
вчора, 08:27